«Ventspils» no Šauļiem atved -3

3 komentāri

Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla pirmajā spēlē šovakar BK «Ventspils» komanda izbraukumā ar 78:81 piekāpās Lietuvas komandai KK «Šiauliai».

Donalds Simss

Rezultatīvākais Ventspils komandā ar 20 punktiem bija Jānis Timma, 19 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Donalds Simss, bet 11 punkti bija Sanda Valtera kontā. «Šiauliai» rindās ar 21 punktu izcēlās Laurīns Samens, bet pa 15 punktiem guva Rolands Alijevs un Aurims Kjeza.

Mača sākumā cīņa ritēja punkts punktā, tomēr nelielu pārsvaru pirmajās desmit minūtēs iekrāja mājinieki (17:21). Otrās ceturtdaļas sākumā Šauļu komanda panāca jau 17:25, bet «ventspilnieki» atkal pievilka līdz 25:27, tomēr līdz lielajam pārtraukumam «Šiauliai» spēja iekrāt deviņu punktu pārsvaru (31:40).

Trešajā ceturtdaļā viesi uzsāka pakaļdzīšanos un līdz ceturtdaļas vidum sadeldēja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (43:45), bet vēlāk pat pārņēma vadību (50:49), tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm «Ventspils» komandai bija -2 (53:55). Pēdējā ceturtdaļā vadībā pamīšus bija te viena, te otra komanda, bet mača pēdējā minūte iesākās, rezultātam esot 74:75.

Atlikušajā laikā ar diviem precīziem soda metieniem apmainījās Simss un Ļutičs (76:77), bet 12 sekundes līdz spēles beigām Simss izvirzīja «ventspilniekus» vadībā ar 78:77. Tomēr septiņas sekundes līdz finālsirēnai Alijevs nodrošināja mājiniekiem uzvaru, bet trīs sekundes līdz mača beigām Kjeza uzstādīja spēles galarezultātu.

Ceturtdaļfināla atbildes spēle notiks sestdien Ventspilī, bet pusfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

BBL ceturtdaļfinālā piedalīsies arī vēl viena Latvijas komanda «Barons kvartāls», kas ceturtdien uzsāks dueli ar Igaunijas klubu «TU/Rock».