«Ventspils» nodrošina vietu BBL izslēgšanas spēlēs

«Mastercard» Baltijas Basketbola līgas elites divīzijas spēlē Latvijas čempioni BK «Ventspils» izbraukumā ar 73:64 pārspēja līgas pastarīšus Kedaiņu «Nevežis».

Dairis Bertāns

BK «Ventspils» komanda viesos pieveica Kedaiņu «Nevežis», izcīnot desmito uzvaru BBL šīs sezonas 16 spēlēs.

Rezultatīvākais «ventspilnieku» sastāvā ar 16 punktiem bija Dairis Bertāns, 13 punktus guva Ronalds Zaķis, bet 11 punkti bija Jāņa Strēlnieka kontā. «Ventspils» komandas jaunieguvums horvāts Mateo Kedžo debijas spēlē izcēlās ar sešiem punktiem (ieskaitot divus sodiņus mača pēdējās sekundēs) un četrām atlēkušajām bumbām. «Nevežis» labā 22 punktus guva Egīdijs Dimsa, bet 13 punktus sakrāja Darjus Gvezdausks.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā bija gan viena, gan otra komanda, bet pēc pirmajām desmit minūtēm minimāls pārsvars bija «Ventspils» basketbolistiem (19:18). Otrās ceturtdaļas sākumā piecus punktus pēc kārtas guva Tatums un viesi izvirzījās vadībā ar 24:18, bet ceturtdaļas vidū Lauris Blaus un Ernests Kalve panāca jau +11 (30:19). Ceturtdaļas izskaņā «ventspilnieku» pārsvars atkal saruka līdz pieciem punktiem (32:27), bet lielajā pārtraukumā viesi devās, rezultātam esot 36:29.

Līdz trešās ceturtdaļas vidum «Ventspils» komandai izdevās iegūt 12 punktu pārsvaru (45:33), bet pirms pēdējām desmit minūtēm Bertāns un Blaus nodrošināja visiem jau +14 (54:40). Pēdējās ceturtdaļas sākumā pēc Bertāna trīspunktu metiena rezultāts kļuva 57:40, tomēr nepilnas četras minūtes līdz mača beigām «Nevežis» komanda atkal spēja samazināt rezultāta starpību (65:57). Minūti un 14 sekundes līdz finālsvilpei «ventspilnieki» bija vadībā vairs tikai ar +7 (69:62), bet atlikušajā laikā uzvaru nosargāt tomēr izdevās, lai gan no soda metienu līnijas pa reizei roka notrīcēja gan Bertānam, gan Marekam Jurevičum.

«Ventspils» komanda ar desmit uzvarām 16 spēlēs ieņem 3. vietu BBL kopvērtējumā, turklāt atlikušajās spēlēs vairs nevar nokrist zemāk par 4. vietu. Par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kurā piedalīsies spēcīgākās sešas komandas, cīnās arī «VEF Rīga», kas ar septiņām uzvarām 16 mačos pašlaik ir 6. vietā.