Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks Seno Amatu diena

Apollo
0 komentāru

Seno Amatu diena Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā 7.augustā no plkst.11.00 – 17.00.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks Seno Amatu diena

Publicitātes foto

Muzeji ir tās vietas, kas rūpējas, lai lietas un parādības būtu gan vecas, gansenas, un vienlaicīgi nebūtu aizmirstas. Tāpēc Piejūras brīvdabas muzejā irtradīcija pulcēt pēdējā Pilsētas svētku dienā tos, kuriem gudrība mīt ne tikaigalvā, bet arī rokās. Amatu pratēji Ventspilī ierodas no malu malām.

Īpaši izcelti tiek Kurzemes cepļa kurinātāji, kas nu jau vienpadsmito gadu darbinās pēc senām tradīcijām darināto podnieku cepli, lai dienas vidū no tā kā raušus celtu laukā viegli knikstošus podus. Šogad Baibai un Eināram Dumpjiem pievienojies podnieks Ivars Grasis, kuram uzticēts galvenā kūrēja amats, tieši Ivara radītie trauki būs galvenie šajā ceplī.

Kopā ar muzeja vēsturniekiem varēs pārliecināties par lieliskajām dzijas nokrāsām, kuras var iegūt ar mūsu vecvecvecmāmiņu izmantotajiem dabas materiāliem un novērtēt, cik silts izskatās tāds ozolu mizās pervēts vilnas zeķu pāris. Būs seno zvejas rīku brīvdabas izstāde, kur varēs pārliecināties par to, ka tajos laikos arī doršas bija lielākām galvām...

Būs virvju vijēji, melnās pirts kurinātāji, ziepju vārītāji un visapkārt Dzirnavām ņudzēs amatnieki, rādīdami savas prasmes. Notiks arī svētku koncerts, ko uzturēs pasākuma vadītājs Mārtiņš Bergmanis un grupa «Lustīgais Blūmīzeris». Arī Mazbānītis ir gana sens, lai draudzīgi pievienotos Amatu dienas neaizmirstamajiem mirkļiem un Pilsētas svētku laikā kursēs pēc īpaša grafika (sk. «mazbanitis.ventspils.lv»).

  • Ieeja muzejā: Ls 1,00 Ls 0,40; Mazbānītis: Ls 1,50; Ls 0,75 .

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv