Ventspils rajonā divās upēs konstatē dīzeļdegvielas piesārņojumu

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien pēcpusdienā Ventspils rajonā Platenes un Packules upēs konstatēts dīzeļdegvielas piesārņojums 4,3 kilometru garumā. Dīzeļdegviela noplūdusi no Polockas-Ventspils naftas produktu vada, aģentūru LETA informēja Ventspils reģionālās Vides pārvaldes priekšnieka vietniece Anna Ādamsone.

Ventspils rajonā divās upēs konstatē dīzeļdegvielas piesārņojumu

Foto: AFI

Ādamsone sacīja, ka 10.februārī SIA «Latrostrans» veikusi nelegālā pieslēguma naftas produktu vadam likvidēšanu Ventspils rajonā, netālu no dzelzceļa stacijas «Ventspils -2». Pāris dienas vēlāk atklājās, ka no naftas produktu vada notikusi dīzeļdegvielas noplūde, piesārņojot grunti un netālu esošo Platenes upi un Packules upi.

Ādamsone vēl nevarēja pateikt, cik liels daudzums dīzeļdegvielas noplūdis, bet atklāja, ka Platenes upe piesārņota 2,7 km garumā, bet Packules upe - 1,6 km garumā.

Tūlīt pēc noplūdes konstatēšanas tika sākta avārijas seku likvidācija un piesārņojuma savākšana. Ūdenstilpnēs ir izvietotas absorbējošās bonas un piesārņojuma tālāka izplatīšanās ir apturēta, veikta arī ūdenī noplūdušās dīzeļdegvielas izdedzināšana, atklāja Ādamsone. Piesārņojuma savākšana un vides atveseļošana turpinās.

Iemesli, kāpēc notikusi dīzeļdegvielas noplūde, vēl nav zināmi. SIA «Latrostrans» viedokli aģentūrai LETA pagaidām neizdevās noskaidrot.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv