«Ventspils» regulāro sezonu pabeidz ar uzvaru pār «VEF Rīga»

Latvijas Basketbola līgas šīvakara centrālajā spēlē BK «Ventspils» savā laukumā ar 87:79 pieveica «VEF Rīga» komandu.

Ronalds Zaķis

«Ventspils» savā LBL regulārā čempionāta pēdējā spēlē pieveica «VEF Rīga», taču augstāk par trešo vietu tas neļauj pakāpties.

«Ventspilnieku» rindās ar 22 punktiem izcēlās Mareks Jurevičus, 20 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Ronalda Zaķa rēķinā, bet 13 punktus guva Artūrs Bērziņš. «Ventspils» komandā šajā mačā debitēja bosniešu saspēles vadītājs Vedrans Princs, kurš guva sešus punktus, un Armands Šķēle, kurš laukumā pavadīja tikai nepilnas piecas minūtes un guva divus punktus.

«VEF Rīga» labā 22 punktus guva Ingus Bankevics, bet 13 punktus pievienoja Sandis Valters. Jaunzēlandiešu centrs Kreigs Bredšovs savā debijas mačā «VEF Rīga» sastāvā izcēlās ar deviņiem punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki, tomēr pirmās ceturtdaļas beigās «VEF Rīga» pārņēma vadību (20:18). Otrajā ceturtdaļā «Vefiņam» divreiz izdevās iegūt piecu punktu pārsvaru (27:22 un 33:28), taču atrauties rezultātā viesi nespēja. Pēc pirmā puslaika «VEF Rīga» komandai bija četru punktu pārsvars (42:38), bet trešo ceturtdaļu ar izrāvienu 13:0 iesāka «Ventspils» basketbolisti, tādejādi izvirzoties vadībā ar 51:42. Turpinājumā «ventspilnieku» pārsvars pārsneidza jau desmit punktus un, lai gan «Vefiņš» beigās spēja pietuvoties līdz piecu punktu starpībai, laukuma saimnieki uzvaru no rokām neizlaida.

Citā spēlē šovakar «Barons» viesos ar 77:65 pārspēja «Liepājas Lauvas», tādejādi izvirzoties LBL kopvērtējuma pirmajā vietā, «VEF Rīga» basketbolisti ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs atkāpās uz otro vietu, bet BK «Ventspils», kuriem šī bija pēdējā regulārā čempionāta spēle, ar sešām uzvarām desmit mačos ir trešajā vietā.

Bet vēl vienā mačā BK «Valmiera» viesos ar 82:79 pārspēja Jelgavas BK «Zemgale» basketbolistus.