«Ventspils» sagrauj «liepājniekus», «Valmierai» smaga sakāve Viļņā

«Mastercard» Baltijas Basketbola līgas spēlēs šovakar BK «Ventspils» ar 99:71 sagrāva «Liepājas Lauvas», bet BK «Valmiera» ar 62:98 pārliecinoši zaudēja Viļņas «Lietuvos Rytas».

Dairis Bertāns

Latvijas čempioni BK «Ventspils» jau nodrošinājuši trešo vietu BBL elites divīzijas regulārajā čempionātā.

Pēc ļoti rezultatīvas pirmās ceturtdaļas (34:31) mača turpinājumā «ventspilnieki» vairs neatstāja cerības uz panākumu «Liepājas Lauvām» - pēc otrās ceturtdaļas jau 57:42, bet pirms pēdējām desmit minūtēm - 84:58.

«Ventspils» rindās ar 22 punktiem izcēlās horvāts Mateo Kedžo, 19 punktus guva Dairis Bertāns, bet 18 punktus sakrāja Jānis Strēlnieks. «Liepājnieku» sastāvā 28 punktus guva Oļegs Kožeņecs, bet 11 punktus pievienoja Uģis Viļums.

Tikmēr «valmierieši» tikai ceturtdaļu turējās pretī BBL čempioniem «Lietuvos Rytas», pēc pirmajām desmit minūtēm esot pat vadībā ar 17:15. Tomēr jau otrajā ceturtdaļā mājinieki atrisināja jautājumus par uzvarētāju, uzvarot ar 30:10, bet mača turpinājumā vēl vairāk palielināja pārsvaru.

«Valmieras» komandas labā 14 punktus guva Deivīns Deiviss, bet pa 11 punktiem bija Sanda Amoliņa un Jura Andžejevska kontā. «Lietuvos Rytas» komandā ar 19 punktiem izcēlās Jons Valančūns, bet 16 punktus guva Igors Miloševičs.

Vēl vienā mačā Raita Grafa un Māra Gulbja pārstāvētā BC «Šiauliai» komanda ar 100:84 viesos pārspēja Kedaiņu «Nevežis».

Grafs 19 minūšu laikā guva 13 punktus (2p. - 4/5, 3p. - 1/1, s.m. - 2/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu, bet Gulbis savā otrajā BBL mačā Šauļu komandas rindās izcēlās ar septiņiem punktiem (2p. - 1/1, 3p. - 1/2, s.m. - 2/2), vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu.

«Mastercard» BBL kopvērtējumā BK «Ventspils» ar 11 uzvarām 17 spēlēs ir 3. vietā, BC «Šiauliai» ar desmit uzvarām 17 spēlēs ir 4. vietā, BK «Valmiera» ar piecām uzvarām 17 mačos ir 8. vietā, bet «Liepājas Lauvas» ar trim uzvarām 16 spēlēs ir pēdējā, 10. vietā.