«Ventspils» viesos pārspēj Rīgas ASK

Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas spēlē BK «Ventspils» komanda šovakar izbraukumā ar 68:66 pieveica Rīgas ASK basketbolistus.

Dairis Bertāns & Akselis Vairogs

BK «Ventspils» komanda pēc uzvaras ar 68:66 pār Rīgas ASK basketbolistiem nostiprinājās LBL čempionāta kopvērtējuma pirmajā vietā.

Rezultatīvākais BK «Ventspils» komandā ar 23 punktiem bija Mareks Jurevičus, 17 punktus sakrāja nesen iegūtais amerikānis Bernards Kings, bet pa deviņiem punktiem guva Pāvels Veselovs, Artūrs Bērziņš un Ronalds Zaķis. Rīgas ASK labā pa 17 punktiem guva Ernests Kalve un Dairis Bertāns, bet deviņi punkti Uvja Helmaņa kontā.

Spēle iesākās ar dzelžainu aizsardzību ventspilnieku izpildījumā un nesekmīgiem mājinieku uzbrukumiem, tādejādi pirmos punktus rīdzinieki guva tikai septītajā minūtē, kad rezultāts bija jau 9:0 viesu labā. Tomēr turpinājumā Rīgas ASK veica izrāvienu 13:2 un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar divu punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, tomēr pēc puslaika +3 bija Rīgas ASK komandai (33:30).

Laukuma saimnieki trešās ceturtdaļas sākumā ieguva jau deviņu punktu pārsvaru (40:31), ko «Ventspils» komandai izdevās sadeldēt, taču pirms pēdējām desmit minūtēm rīdziniekiem bija +5 (53:48). Pēdējās ceturtdaļas sākumā vadību pārņēma «Ventspils» basketbolisti (54:53, 59:58) un nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām viesiem bija trīs punktu pārsvars (65:62).

Sešas sekundes līdz finālsvilpei Bertāns panāca izlīdzinājumu, tomēr uzreiz tika pārkāpti noteikumi un Kings ar diviem soda metieniem panāca 68:66 ventspilnieku labā. Pēdējais Rīgas ASK uzbrukums tika izspēlēts uz tālmetienu, taču Helmaņa trejacis nebija precīzs.

BK «Ventspils» komanda ar deviņām uzvarām 11 spēlēs ieņem pirmo vietu LBL kopvērtējumā, bet Rīgas ASK ar astoņām uzvarām 11 mačos ir otrajā vietā. Trešie ar astoņiem panākumiem 11 spēlēs ir pašreizējie Latvijas čempioni «Barons/LMT» basketbolisti.