«Ventspils» zaudē «Skonto», «Liepājas metalurgs» gandrīz čempioni

«LMT Virslīgas» šīsdienas vienīgajā spēlē pēdējo trīs gadu Latvijas čempioni FK «Ventspils» futbolisti savā laukumā ar 0:2 piekāpās Rīgas «Skonto», praktiski zaudējot cerības uz čempionu titulu.

Jurijs Laizāns

FK «Ventspils» futbolisti pēc zaudējuma Rīgas «Skonto» komandai praktiski nolikuši Latvijas čempionu pilnvaras.

Maču aktīvāk iesāka «ventspilnieki», tomēr puslaika vidū «Skonto» komandai izdevās spēli izlīdzināt. 31. minūtē teicama iespēja gūt vārtus bija Edgaram Gauračam, taču viņš aizsita garām. Turpretī «Skonto» komanda jau nākamajā uzbrukumā atklāja mača rezultātu, kad Aleksandru Koļinko ar sitienu no aptuveni 25 metriem pārspēja Aleksandrs Cauņa. Atlikušajā pirmā puslaika daļā «Ventspils» futbolisti centās panākt izlīdzinājumu, taču rezultāts nemainījās.

Arī otrā puslaika sākumā mājinieki visiem spēkiem centās gūt vārtus, taču traucēja gan pretinieki, gan slidenais laukuma zāliens. Spēles beigas bija arvien tuvāk un «ventspilniekiem» bija nospiedošs pārsvars, taču līdz reāliem vārtu gūšanas momentiem uzbrukumi nenonāca. Bet 82. minūtē pēc stūra sitiena Vladimirs Koļesņičenko guva otro vārtus «Skonto» komandas labā.

Pašreiz «LMT Virslīgas» kopvērtējumā pirmajā vietā ar 75 punktiem 30 spēlēs ir «Liepājas metalurga» futbolisti, FK «Ventspils» ar 70 punktiem ieņem otro vietu, bet trešie ar 66 punktiem ir «Skonto» futbolisti.

Izšķirošā spēle par «LMT Virslīgas» zelta medaļām gaidāma 1. novembrī, kad «Liepājas metalurgs» savā laukumā uzņems FK «Ventspils» komandu. Taču arī gadījumā, ja «Ventspils» uzvarēs, «liepājniekiem» pēdējā mačā atliks pieveikt «LMT Virslīgas» pastarīšus Rīgas «Daugava» futbolistus, lai kļūtu par Latvijas čempioniem.