Venusa Viljamsa izstājas Vimbldonas ceturtdaļfinālā, zaudē arī Kanepi

Vimbldonas turnīra ceturtdaļfināla mačā otrdien zaudējumu piedzīvoja pieckārtējā turnīra uzvarētāja un pagājušā gada fināliste amerikāniete Venusa Viljamsa.

Tsvetana Pironkova & Venus Williams

Ar otro numuru izliktā Viljamsa ar 2-6 un 3-6 pārliecinoši zaudēja neizsētajai bulgārietei Cvetanai Pironkovai, kura WTA rangā šobrīd ieņem 82. vietu.

Pusfinālā Pironkova, kura līdz šim ne reizi nebija tikusi tālāk par «Grand Slam» sērijas turnīru otro kārtu, tiksies ar 21. numuru izlikto krievieti Veru Zvonarjovu, kas ceturtdaļfinālā ar 3-6, 6-4 un 6-2 pieveica Beļģijas tenisisti Kimu Klijstersu, kura bija izsēta ar astoto numuru.

Venusa Viljamsa Vimbldonas turnīrā uzvarēja 2000., 2001., 2005., 2007. un 2008. gadā, bet pērn finālā ar 6-7 (3:7) un 2-6 zaudēja savai māsai Serēnai.

Tāpat zaudējumu ceturtdaļfināla mačā otrdien piedzīvoja arī sacensības no kvalifikācijas uzsākušā igauniete Kaija Kanepi, kura ar 6-4, 6-7 (8:10) un 6-8 piekāpās Čehijas tenisistei Petrai Kvitovai.

Šī mača otrā seta taibreikā Kanepi bija trīs mačbumbas, taču Kvitova tās atspēlēja. Trešajā setā igauniete bija izvirzījusies vadībā ar 4-0, tomēr iegūto pārsvaru nespēja nosargāt, jo Kvitova spēja izlīdzināt rezultātu 5-5. 12. geimā Kanepi bija vēl divas mačbumbas, taču arī tās Kvitova prata atspēlēt, turklāt 13.geimā čehiete lauza pretinieces servi, bet jau nākamajā geimā pie savas serves izmantoja pirmo mačbumbu, kas Kvitovai garantēja panākumu visā cīņā.

Kā ziņots, līdz šim mačam WTA ranga 80. vietā esošā Kanepi bija uzvarējusi 26 no pēdējiem 28 mačiem. Vēl pirms nedaudz vairāk nekā gada Kanepi atradās WTA ranga labāko divdesmitniekā, bet pēc tam piedzīvoja ilgstošu neveiksmju sēriju, izkrītot no labāko simtnieka. Tikmēr Kvitova «Grand Slam» sērijas turnīra pusfinālā spēlēs pirmo reizi karjerā.

Pusfinālā Kvitovas pretiniece būs WTA ranga līdere un pašreizējā čempione Serēna Viljamsa no ASV, kura ceturtdaļfināla mačā ar 7-5 un 6-3 pieveica Ķīnas labāko tenisisti Na Li, kas bija izlikta ar devīto numuru.