Vērojot Vērsi Vērša laikā

Apollo
0 komentāru

Katru gadu aprīļa beigās Saule ieiet šajā Zodiaka zīmē un pirmajā vietā izvirzās rūpes par ķermeni. Ar to saistīts arī pats šīs zīmes nosaukums — teļš, vēr­sis.

Mūsu domas attiecas ne tikai uz cil­vēkiem, kas ir dzimuši laikā no 20. aprīļa līdz 21. maijam, bet arī uz tiem, kuru individuālajā horoskopā ir kādi citi Vērša akcenti. Piemēram, jebkuras zīmes pārstāvis var demonstrēt Vērša pazīmes, ja viņa dzimšanas brīdī Vērsis atradies austrumos uz horizonta līnijas (Asc).

Vērsi vērot ir vienkārši tā dzīves procesa pakāpeniskuma dēļ.

Vērša pirmā reakcija uz apkārtējo apstākļu maiņu ir — nekāda. Vērsis nav sprinteris. Toties iešūpojies viņš aizmirst gan par pusdienām, gan vakariņām un strādā no gaismas līdz tumsai (tieši tā, jo dienā viņš iešūpojas), un tāpēc astrologi viņu salīdzina ar dīzeļdzinēju.

Pakā­peniski palielinot apgriezienus, Vērsis iegūst milzu inerci, tāpēc senatnē astrologi brīdināja: Vērsi nevajag izvest no pacietības, jo tas dzīvo pēc principa «braucu nesteigdamies, bet varu arī nobraukt».

Visiem zināmā Vērša kaisle pret zemi mēdz izpausties dažādi — sākot ar lauksaimnieka profesijas izvēli un beidzot ar pieķeršanos savai dobei: pat viens puķupods ir labāks nekā nekas. Šīs pieķeršanās pamatā ir nepieciešamība pēc taustāmiem iespaidiem; visiem labi pazīstams ir žests (rādītājpirksta paberzēšana ar īkšķi), kas visos laikos ir nozīmējis materiālo interesi, — lūk, Vērsis visu dzīvi šādi — ar tausti — nosaka matērijas īpašības. Pat vairāk — tieši šis instinkts Vērsi ved uz arodskolu vai institūtu apgūt specialitāti, kurai ir sakars ar vārdiem «tehnologs», «prečzinis» vai «lietvedis».

Tauste dara Vēršus īpaši izvēlīgus veļas un apģērba izvēlē. Viņu vidū biežāk sastopami zīda un tamlīdzīgu ķermeni priecējošu materiālu cienītāji.

Pār šo zīmi valda Venera — skaistuma planēta. Šī planēta sievietes dara pievil­cīgas un dod tām izsmalcinātu māksliniecisko gaumi. Vērša zemes stihija liek materializēt fantāzijas, bet Vērša zelta rokas rada neatkārtojamas lietas. Vērši ir amatnieki pēc būtības, turklāt ikviens darinājums satur autora personības nospiedumu. Visu kopā to sauc — «lietišķā māksla».

Vērsim viss, kas saistīts ar ķermeņa skaistumu, ir kultūra: gan balets, gan vīriešu bodibildings, gan sieviešu fitness. Starp citu, Latvija ir bagāta čempioniem, turklāt — visaugstākā ranga čempioniem vērsiskos sporta veidos, starp tiem ir arī daudz sieviešu, un talantīgāko vidū ir tieši Vērši. Ar Vērsi saistāma arī Taizemes masāžas kultūra, kuras blāvā līdzība Rietumos tiek saukta par erotisko masāžu.

Tā kā Vēršu jutīgā vieta ir kakls, viņiem ir vēl kāds talants — viņi dzied. Bet ne vienmēr viņi atzīstas tajā apkārtējiem, turklāt — reizēm neatzīstas pat paši sev. Ārēji gan kakls viņiem biežāk ir īsāks nekā rakstniekam Arkādijam Vaineram. Dziedošo Vēršu piemēru ir daudz — sākot ar Ellu Ficdžeraldu, Stīviju Vonderu, Barbaru Streizandi un beidzot ar Filipu Kirkorovu. Bet vienkārši skaistas sievie­tes ir Edija Makdauela, Šēra, Odrija Hepberna utt. līdz bezgalībai…

Šīs zīmes pārstāvjiem ir vēl kāda īpat­nība. Vērsis ir strādīgs un visu uztver caur sevi. Vēršiem ir mīļš teiciens «Man vieglāk izdarīt pašam nekā lūgt kaut ko tev» — un nevis tāpēc, ka otrs atteiksies palīdzēt, bet tāpēc, ka Vērsis nevar iedomāties, ka vēl kāds cits spētu tikpat labi saprast procesa nianses.

Paša bieži vien visai grūti sastrādāto Vērsis saudzē, bet arī citu darbu ciena. Iepriekšējā laika perioda tautoloģija «Ekonomikai ir jābūt ekonomiskai!» Vērsim ir instinktīvi izjū­tama patiesība. Vēršu vidū vienmēr bija un būs talantīgi ekonomisti, un daži no tiem spēj domāt globāli.   No pazīstamiem vārdiem var minēt gan Kārli Marksu, gan Vladimiru Uļjanovu-Ļeņinu.

Dažos Vēršos tieksme saglabāt sastrā­dāto izpaužas kaislē kolekcionēt. Inte­resanta šā instinkta izpausme ir paraža valkāt pilnīgi visas savas rotaslietas, kā to dara indiešu sievietes un arī daža laba no mūsu dāmām.

Taupība Vērsi bieži vien spiež pie zemes, bet tas reti atstumj draugus (laikam iekšēji to saprot). Viena no mīļākajām Vērša parunām «labā saimniecībā viss noder» reizēm rada ne visai pievilcīgo Pļuškina tēlu. Lai gan Vērša tālredzība priecē mājiniekus un draugus, kuri zina: ja ierodies ciemos pie Vērša, viņam krājumā vienmēr būs sālījumi, ievārījumi un daudz kas cits. Arī kaimiņiem nav jālauza galva, pie kura aizskriet, ja saimniecībā pietrūkst lod­āmura, vajadzīgā lieluma skrūves vai izolācijas lentes.

Zemes stihija Vērsim liek pastāvīgi izjust materiālas rūpes. Vērsis vienmēr domā, kā rīt sagādās maizes riecienu. Darbu viņš meklē laikus, pamatīgi un parasti lēnāk nekā citi. Toties Vērsi nebaida monotons darbs.

Vērši parasti ģērbjas silti — Zemes sti­hijas zīmēm vienmēr salst. Tāpēc viņi bieži valkā adītus vilnas apģērbus, bet svētku kārtai iegādājas solīdas, labi un no grezna auduma šūtas drēbes. Viņiem patīk atkārtot angļu sakāmvārdu «mēs neesam tik bagāti, lai pirktu lētas man­tas» un, patiešām pārmaksājot divreiz, iegūt trīsreiz labākas kvalitātes mantu.

Tikai retais no Vēršiem bērnībā nav mocījies ar angīnu, bet, gadiem ejot, viņiem bieži vien atklājas hronisks haimorīts. Īsteni var palīdzēt tikai regu­lāra deguna skalošana ar sālsūdeni un tāpat arī zarnu uzturēšana kārtībā — ķīniešu medicīnā tiek uzskatīts, ka kakla problēmas ir saistītas tieši ar zarnām.

Lai nerastos iespaids, ka Vērši ir tik brutāli, minēsim, lūk, kādu piemēru. Pēc daudziem avotiem un arī pēc mūsu pārliecības, tieši šajā zīmē ir dzimis Buda. Viņš bija tas, kas nodemonstrēja, ka atbrīvošanās no saviem instinktiem dod patiesu brīvību. Vispār budisma dievišķā ēna klājas pāri visai dienvidaustrumu Āzijai.

Cilvēki tur ir neparasti strādīgi (mīlestības vai apstākļu spiesti), augstu vērtē lietu skaistumu un arī paši ir īpat­nēji skaisti. Pat Budas āriene ir paraugvērsiska: nevainojams sejas ovāls, uzacis, mandeļveida acis, apbrīnojama mutes līnija un pat Vēršu iemīļotais frizūras elements — mezglā saņemti mati.

Tajās pasaules malās, kurās Vērši jūtas mājīgi un uz kurām neapzināti tiecas, tradicionāli kā svēts dzīvnieks tiek godāta govs, — Indijā, Vidusjūras piekrastē, budistu Āzijā. Turklāt ar Vērsi saistīta arī Ukraina, visa Baltija un vis­vairāk — Lietuva.

Vērojot Vērsi Vērša laikā

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv