Vērtēs skolu ēku siltināšanas darbus

Apollo
0 komentāru

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks (LPP/LC) pirmdien, 28.jūnijā, plkst.12 dosies novērtēt Rīgas Iļģuciema vidusskolas, Dzirciema ielā 109, ēkas siltināšanas darbu norisi. 

Vērtēs skolu ēku siltināšanas darbus

Foto: R.Oliņš/Apollo

Kā ziņots, Vides ministrija organizē un nodrošina lielāko finansējuma daļu vairākiem ēku siltināšanas projektiem visā Latvijā, izmantojot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļus. 

Vienā no konkursiem pērnā gada nogalē Rīgas domei tikai piešķirti četri miljoni latu vairāk nekā 20 skolu ēkas siltināšanai. Projekta gaitā šogad Rīgā notiek vērienīgi skolu ēku siltināšanas darbi - tiek mainīti logi, siltinātas un krāsotas fasādes, kas gada aukstajos mēnešos izglītības iestādēm ļaus ievērojami ietaupīt uz siltumenerģijas patēriņu. 

«Šie energoefektivitātes projekti atrisina ne vien attiecīgo skolu siltuma saglabāšanas problēmas un ir vērsti uz CO2 samazināšanu un vides saglabāšanu, bet dod arī ļoti būtisku ieguldījumu būvniecības sektorā un tādējādi arī Latvijas ekonomikas atveseļošanā,» saka Vējonis. 

Visā Latvijā energoefektivitātes projektos jau tiek apgūti 26 miljoni latu, kas tiek izmantoti dažādu sabiedrisko ēku siltināšanai pašvaldībās. Šogad tiks noslēgti līgumi vēl vismaz par 25 miljoniem latu, lai varētu uzsākt un daudzviet šogad pat pabeigt siltināšanas projektus vēl citās pašvaldību ēkās, kā arī augstākās un profesionālas izglītības iestādēs. 

Ušakovs un Vējonis pirmdien plāno apmeklēt arī Imantas vidusskolu Kurzemes prospektā 158 un Rīgas Ostvalda vidusskolu Dammes ielā 20, kā arī pārrunāt turpmākās Vides ministrijas un Rīgas domes sadarbības iespējas dažādos citos videi draudzīgos projektos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. oktobris

Vārda dienas

Elīna, Drosmis, DrosmaElīns, Elīne, Elina, Elika, Drošvaris, Drošvaldis, Drosmiņš, Drosme

Valūtu kursi

19.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv