Veselības ministre: JL grib veidot maksas medicīnas sistēmu

Apollo
0 komentāru

«Veselības aprūpes pieejamības saistīšana ar nodokļu nomaksu pretnostatīs ārstus un pacientus,» komentējot Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) izveidotās darba grupas Valsts veselības apdrošināšanas koncepcijas piedāvājumu, norāda veselības ministre Baiba Rozentāle (TP).

Veselības ministre: JL grib veidot maksas medicīnas sistēmu

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Redzu, ka Jaunā laika Saeimas deputātes Ingrīdas Circenes iecere ir Latvijā veidot maksas medicīnas sistēmu līdzīgi kā Amerikas Savienotajās valstīs. Kā veselības ministre un ārsts ar vairāk kā 30 gadu pieredzi esmu pret to un, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, iestājos par pacientu interešu ievērošanu. Esošais piedāvājums izskatās vienkārši pēc kārtējā mēģinājuma lāpīt valsts budžetu uz veselības aprūpes rēķina. Ārstu uzdevums ir palīdzēt pacientiem atgūt veselību, bet ar nodokļu iekasēšanu jānodarbojas nodokļu inspektoriem,» norāda ministre.

Saskaņā ar Valsts prezidenta sasauktās ārkārtas Ministru kabineta sēdes protokollēmumu veselības ministrei bija uzdots izveidot darba grupu, kas izvērtētu obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas lietderību.

«Rīkošos saskaņā ar doto uzdevumu. Jāsaprot, ka veselības aprūpes finansējuma modeļa maiņa nav tikai atbildīgās ministrijas jautājums, bet valdības kopējā izšķiršanās par nozares attīstību ilgtermiņā, tādēļ vēlos uzklausīt finanšu ministra, labklājības ministra un Latvijas Bankas prezidenta viedokli. Uzskatu, ka veselības aprūpes saistīšana ar nodokļu nomaksu ir pretrunā ar Veselības ministrijas īstenoto politiku - nodrošināt ārstniecības pieejamību un samazināt birokrātiju veselības aprūpē,» – tā Rozentāle.

Lasi vairāk: Rozentāle kategoriski pret obligāto veselības apdrošināšanu.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv