Vēstniecību darbinieku skaitu samazinās par vismaz 130 cilvēkiem

Apollo
0 komentāru

Ārlietu ministrija (ĀM) no 1. jūlija iesaldēs diplomātu rotācijas, un tas nozīmē, ka vēstniecību darbinieku skaits tiks samazināts par 130–140 cilvēkiem.

Māris Riekstiņš

Māris Riekstiņš

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) intervijā aģentūrai BNS pastāstīja, ka darbinieku skaita samazināšana ir vienīgā iespēja, kā vēl par diviem miljoniem latu samazināt ministrijas izdevumus. Šāda summa ir premjera un finanšu ministra prasība, veidojot šā gada budžeta grozījumus, par kuriem valdībā sāks diskutēt jau nākamnedēļ.

«Šogad mēs nerealizēsim diplomātu rotācijas, tas gan neattiecas uz vēstniekiem, un no 1. jūlija samazināsim ārvalstīs strādājošo skaitu — gan diplomātus, gan tehniskos darbiniekus, gan konsulāros darbiniekus, gan vietējos līgumdarbiniekus. Procents, ko mēs plānojam, ir virs 30%, cik konkrēti tas būs, būs atkarīgs no tālāka budžeta grozījumu cipara,» Riekstiņš pavēstīja. «Tas ir pēdējais, ko mēs varam izdarīt, lai ietaupītu. Tad mēs varam šos divus miljonus latu ietaupīt. Mēs esam apgriezuši tā, ka vairs nav kur,» viņš uzsvēra.

Diplomātu rotāciju iesaldēšana nozīmē, ka to cilvēku vietā, kuriem šogad beidzas pilnvaru termiņš vēstniecībā, vairs netiks sūtīti jauni darbinieki.

Uz jautājumu, kāda nākotne sagaida šos cilvēkus, ministrs atbildēja: «Acīmredzot vienu daļu mums vajadzēs zaudēt. Ārlietu ministrijā Atestācijas komisija kopā ar valsts sekretāru izvērtēs katra darbinieka līdzšinējo karjeru, devumu, kvalifikāciju.»

Riekstiņš gan nevarēja konkrēti pateikt, cik cilvēku vajadzēs atlaist, taču norādīja, ka, izvērtējot diplomātus, tiks ņemts vērā arī tas, ka Latvijai 2015. gadā ir jāprezidē Eiropas Savienībā.

Ministrs arī norādīja, ka ĀM jau veikusi budžeta samazinājumu — par 15% samazinātas strādājošo algas, par 10% likvidētas štata vietas centrālajā aparātā, pārskatīti arī transporta īres un līzinga līgumi, ierobežotas arī tālruņa sarunu izmaksas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv