Vētra saudzē valsts mežus

Apollo
5 komentāri

Pērkona negaiss, kas pirmdienas pēcpusdienā plosījās Daugavpils apkaimē, nesot līdzi intensīvas lietusgāzes un lielas vēja brāzmas, kuru spēks vietām sasniedza vismaz 20 metru sekundē, radījis nelielus postījumus arī AS «Latvijas valsts meži» Dienvidlatgales reģiona teritorijā. Sākotnējā informācija liecina, ka valsts meži nav būtiski cietuši.

Ilustratīvs foto.

Ilustratīvs foto.

Foto: wackybadger, CC BY-SA 2.0

«Teritorija, kurai pāri virzījās negaiss šoreiz ir liela, bet postījumi ir salīdzinoši mazi. Visvairāk vētra skārusi Sventes un Aknīstes iecirkni. Apzinot sākotnējo situāciju, secinājām, ka lielu postījumu nav, tikai dažās vietās cietuši  atsevišķi koki, bet nav vienlaidus gāzumu.

Tomēr ievērojot to, ka negaisa skarta teritorija ir plaša, ir iespējami postījumus, kurus atklāsim vēlāk, apsekojot mežaudzes. Tāpēc kopējais postījumu apmērs, ko radījis šis negaiss varētu būt no 400 līdz 800 kubikmetriem koksnes, kas tiks precizēts pēc visu postījuma vietu apzināšanas,»  stāsta Dienvidlatgales reģiona plānošanas vadītājs Artis Liepiņš.

Ievērojot silto laiku, LVM organizēs koksnes izvākšanu no meža iespējami īsos termiņos, lai nepazeminātos tās kvalitāte un meža sanitārais stāvoklis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv