VID amatpersona: kā var samazināt nodokļus, ja daudzi vispār nemaksā?

Apollo
0 komentāru

Situācijā, kad ievērojams skaits cilvēku par normu uzskata nodokļu nemaksāšanu, nevar runāt par nodokļu likmju pazemināšanu. Tā sarunā Latvijas Radio norādīja Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone.

VID amatpersona: kā var samazināt nodokļus, ja daudzi vispār nemaksā?

Foto: Evija Trifanova/LETA

VID amatpersona sarunā skarbi vērsās pret nodokļu nemaksātājiem, norādot, ka «šajos laikos filozofiskas domas, kāpēc nemaksāt nodokļus, ir jānoliek malā.»  

«Kā var samazināt nodokļus, ja tik daudzi vispār nemaksā nodokļus. Cik ētiski labi jūtas tas cilvēks, kas apgalvo, ka nodokļus nemaksā, bet viņš ved bērnu uz skolu, slimnīcu. Par to maksā citi,» sacīja eksperte.

Pētersone intervijā sacīja, ka cilvēkiem jāmaina attieksme, lai labāk dzīvotu. «Tas ir no cilvēka attieksmes atkarīgs, vai grib labāk dzīvot,» sacīja viņa.

Savukārt uz jautājumu, vai situācija ar naudas pieņemšanu aploksnēs ārstniecības iestādēs ir uzlabojusies, eksperte atbildēja noliedzoši. «Šobrīd diez vai [situācija uzlabojusies]. Tas saistīts ar algu apmēriem, kā arī ar sistēmu, kādā šie pakalpojumi tiek sniegti.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv