VID ģenerāldirektora rīkojumu atcelšana — riski uzdevumu veikšanai

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā jau 2009. gada 12. jūnijā pieņemtos grozījumus likumā «Par Valsts ieņēmumu dienestu», kas paredz, ka no šā gada 1. novembra tiek likvidētas VID teritoriālās iestādes, un ar Finanšu ministriju saskaņoto VID reorganizācijas plānu, šā gada 15. oktobrī VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns parakstījis virkni rīkojumu, ar kuriem atbilstoši jaunajam VID struktūras modelim kopumā izveidotas sešas jaunas struktūrvienības un uz jaunizveidotām struktūrvienībām kopumā pārcelti 468 darbinieki, portālam «Apollo» pavēstīja VID Komunikācijas daļā.

VID ģenerāldirektora rīkojumu atcelšana — riski uzdevumu veikšanai

Foto: Evija Trifanova/LETA

Savukārt 19. oktobra darba dienas beigās VID ģenerāldirektors no finanšu ministra Einara Repšes (JL) saņēmis rezolūciju, kurā uzdots nekavējoties līdz šā gada 21. oktobrim atcelt visus iepriekš pieņemtos lēmumus par personu pārcelšanu jaunizveidoto struktūrvienību vadītāju amatos un sniegt paskaidrojumu par lietderības un juridiskajiem apsvērumiem, pārceļot personas amatos un nesaskaņojot to ar finanšu ministru.

Jakāns norāda: «Līdz 1. novembrim, kad saskaņā ar likumu «Par Valsts ieņēmumu dienestu» tiek likvidētas VID teritoriālās iestādes, nepieciešams izveidot tādu VID struktūru, kas nodrošina visu VID funkciju un uzdevumu īstenošanas nepārtrauktību. Lai to nodrošinātu, rīkojos atbilstoši likumā «Par Valsts ieņēmumu dienestu» noteiktām normām un atbildībai, kas ir man kā VID ģenerāldirektoram, kā arī saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktām normām par darbinieku pārcelšanu, attiecīgi izvērtējot VID darbinieku līdzšinējo darba pieredzi un darba rezultātus. Ja VID nebūtu šādi rīkojies un ja šobrīd jāatceļ visi iepriekš minētie rīkojumi, tas rada nopietnus riskus un draudus tam, ka līdz ar 1. novembri netiks nodrošināta VID funkciju un uzdevumu izpildes nepārtrauktība, tādējādi arī negatīvi tiks ietekmēta valsts budžeta ieņēmumu nodrošināšana, Eiropas Savienības muitas robežas drošība un citu valstiski svarīgu uzdevumu veikšana.»

Saskaņā ar VID ģenerāldirektora parakstītajiem rīkojumiem un apstiprināto VID struktūras modeli, pašlaik izveidotas šādas VID struktūrvienības: Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvalde, Nodokļu kontroles pārvalde, Nodokļu maksātāju konsultāciju pārvalde, Muitas auditu pārvalde, Administratīvā pārvalde, Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Lai nodrošinātu likumā noteikto uzdevumu izpildes nepārtrauktību un savlaicīgu attiecīgo funkciju pārņemšanu no likvidējamām VID teritoriālajām iestādēm un VID struktūrvienībām, jaunizveidotajās VID struktūrvienībās iecelti struktūrvienību vadītāji, kā arī pārcelti darbinieki no līdzšinējām VID struktūrvienībām. Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktora amatā iecelta Inga Brutāne (līdz šim bija Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktore), Nodokļu kontroles pārvaldes direktora amatā iecelts Aigars Undzēns (līdz šim bija Rīgas reģionālās iestādes direktors un līdz 1. novembrim paralēli turpinās pildīt Rīgas reģionālās iestādes direktora pienākumus), Nodokļu maksātāju konsultāciju pārvaldes direktora amatā iecelts Uģis Muskovs (līdz šim bija Vidzemes reģionālās iestādes direktors un līdz 1. novembrim paralēli turpinās pildīt Vidzemes reģionālās iestādes direktora pienākumus), Muitas auditu pārvaldes direktora amatā iecelts Viktors Liepiņš (līdz šim bija Rīgas muitas reģionālās iestādes direktors un līdz 1. novembrim paralēli turpinās pildīt Rīgas muitas reģionālās iestādes direktora pienākumus), Administratīvās pārvaldes direktora amatā iecelts Vladimirs Vaškevičs (līdz šim bija VID ģenerāldirektora vietnieks), Sabiedrisko attiecību daļas priekšnieka amatā iecelta Agnese Grīnberga (līdz šim bija Komunikācijas daļas priekšniece).

Tāpat atbilstoši jaunajai VID struktūrai ar VID ģenerāldirektora rīkojumu likvidēti divi VID ģenerāldirektora vietnieka amati. Likvidēts VID ģenerāldirektora vietnieka amats, kura pārraudzībā līdz šim bija Informātikas pārvalde un Valsts amatpersonu datu administrēšanas pārvalde. Līdzšinējais VID ģenerāldirektora vietnieks Kaspars Čerņeckis pārcelts Iekšējā audita pārvaldes direktora amatā. Līdz ar reorganizācijas īstenošanu likvidēts arī VID ģenerāldirektora vietnieka amats, kura pārraudzībā līdz šim bija Personāla un stratēģiskās attīstības pārvalde un Iekšējā audita pārvalde.

Muitas kriminālpārvaldes direktora amatā iecelts Ēriks Zaļenieks (līdz šim bija Muitas kriminālpārvaldes direktora vietnieks, Izmeklēšanas daļas priekšnieks), savukārt Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktora amatā pārcelta Nelija Jezdakova (līdz šim bija VID ģenerāldirektora pirmā vietniece, Galvenās nodokļu pārvaldes direktore). Par Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietnieci iecelta Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietniece Inese Bahanovska.

Uz diviem VID ģenerāldirektora vietnieku amatiem, kas paredzēti jaunajā VID struktūrā, saskaņā ar finanšu ministra Repšes rezolūciju tuvāko dienu laikā tiks izsludināti konkursi.

Jaunizveidoto struktūrvienību vadītājiem uzdots nodrošināt visu attiecīgo funkciju pārņemšanu līdz šā gada 1. novembrim, lai nodrošinātu nepārtrauktu VID funkciju un uzdevumu veikšanu pēc VID teritoriālo iestāžu likvidēšanas.

«Apollo» jau vēstīja: VID ģenerāldirektoram Dzintaram Jakānam ir pārliecība, ka VID darbs tiek traucēts, un viņš plāno pārsūdzēt viņam uzlikto disciplinārsodu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv