VID konfiscē vairāk nekā 2100 pirātisko kompaktdisku Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šī gada jūnija beigās, 22.jūnijā, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) Rīgas muitas reģionālā iestāde pieņēma lēmumu kādai juridiskai personai piespriest 500 latu naudas sodu un konfiscēt 2143 pirātiskos kompaktdiskus vairāk nekā divarpus tūkstošu latu vērtībā, portālu «Apollo» informēja VID Komunikācijas nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

VID konfiscē vairāk nekā 2100 pirātisko kompaktdisku 2 attēli Atvērt

Foto: VID

2. jūnijā Rīgā, apvienotajā muitas kontroles punktā Lubānas ielā, tika pārbaudīta automašīnas krava. Pārvadājuma saturs bija kompaktdiski, audiokasetes un DVD diski ar audioierakstiem un programmām datoriem. Prece tika vesta no Krievijas uz Latviju, Rīgu. Kravas pārbaudes laikā VID darbiniekiem radās aizdomas par iespējamiem intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem, tādēļ tika izņemti preču paraugi un nosūtīti sabiedriskajai organizācijai «Latvijas mūzikas producentu apvienība» ar lūgumu sniegt atzinumu.

Tajā tika apliecināts, ka kravā esošie mūzikas kompaktdiski pārkāpj intelektuālā īpašuma tiesības, jo neviena ierakstu kompānija nedz Latvijā, nedz Eiropā nav devusi tiesības apvienot un izdot šāda satura MP 3 formātā ierakstītas dziesmu izlases, kā arī daļai kompaktdisku ar Krievijas mākslinieku mūziku nav svītru koda. Savukārt pārējā kravā esošā prece netika atzīta par kontrafaktu jeb viltotu un atdota tās īpašniekam.

Konfiscēto kompaktdisku vidū bija labi zināmu Krievijas mūziķu ieraksti – Vladimira Visocka, Tatjanas Bulanovas, grupas «Akvarium», «BI 2» un «Mumij Trolj». No Rietumu māksliniekiem citu starpā bija pārstāvēti arī Elvis Preslijs, Bobs Dilans un Pols Makartnijs, kā arī grupas «Rolling Stones», «Smokie» un «The Beatles».

Par konstatēto pārkāpumu juridiskajai personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un, izskatot lietas materiālus, pieņemts lēmums par 500 latu naudas soda piemērošanu, kā arī par 2143 CD ar kopējo vērtību teju 2 600 latu konfiskāciju. Pašlaik konfiscētie kompaktdiski atrodas muitas noliktavā Rīgā. Drīzumā tie tiks atdoti valstij piekritīgās mantas nodaļas rīcībā, līdz tiks pieņemts lēmums par kompaktdisku iznīcināšanu Latvijas likumdošanā noteiktajā kārtībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv