VID lidostā «Rīga» šogad atklājis 160 tabakas kontrabandas gadījumus

Apollo
8 komentāri

2013.gada pirmajos desmit mēnešos lidostā «Rīga», veicot muitas kontroles pasākumus, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki atklājuši un novērsuši 160 gadījumus nelikumīgai tabakas izstrādājumu pārvešanai pāri Latvijas robežai, informē VID.

VID lidostā «Rīga» šogad atklājis 160 tabakas kontrabandas gadījumus

Foto: Valsts ieņēmumu dienests/LETA

VID amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus lidostā «Rīga» šajā laika posmā liegušas nelegāli pārvietot 559 004 dažādu marku cigaretes ar Krievijas, Baltkrievijas un citu valstu akcīzes nodokļa markām, kā arī bez akcīzes nodokļa markām.

71 gadījumā pārkāpumi tabakas izstrādājumu pārvietošanā atklāti, muitas kontrolē piedaloties kinologam ar darba suni.

Pateicoties muitas aktīvai rīcībai, regulāri veicot gan kontroles, gan preventīvos pasākumus, lidostā «Rīga» 2013.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2012.gada to pašu periodu, tabakas izstrādājumu nelegālā pārvietošana ir samazinājusies.

Taču joprojām, neņemot vērā normatīvajos aktos paredzētās soda sankcijas, gan daudzas personas, kas dodas uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, gan personas, kuras ieceļo Latvijā no trešajām valstīm, cenšas atrast veidus, kā personīgajā bagāžā noslēpt tabakas izstrādājumus. Cigaretes tiek ievietotas dāvanu iepakojumos, tās mēģina pārvest izbērtā veidā kopā ar pārējo bagāžas saturu, kā arī citādi slēptas.

Par lidostā «Rīga» konstatētajiem pārkāpumiem par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvešanu pāri Latvijas robežai šajā laika posmā uzliktais naudas sods ir 11 285 lati, konfiscējot izņemtās cigaretes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv