VID suns atklāj kārtējo nelegālo cigarešu slēpni Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki sadarbībā ar VID kinologu un suni kādā «Mercedes-Benz Sprinter» markas automašīnā atrada 140 000 jeb 700 blokus cigarešu ar Krievijas akcīzes markām. Cigaretes, visticamāk, bija paredzētas nelegālai realizācijai vietējā tirgū, portālam «Apollo» pastāstīja VID Komunikācijas daļā.

VID suns atklāj kārtējo nelegālo cigarešu slēpni 2 attēli Atvērt

Foto: VID

Pirmdien VID Muitas kriminālpārvalde veica kontroles pasākumus uz šosejas Rīga–Jelgava. Pamatojoties uz aizdomām, VID darbinieki apstādināja kravas furgonu «Mercedes-Benz Sprinter 312». Jautāts, kas atrodas kravas nodalījumā, furgona vadītājs atbildēja, ka nekas. Taču, palūgts attaisīt kravas nodalījuma durvis, vadītājs sāka vilcināties un pavēra tās negribīgi.

Darbiniekos aizdomas raisīja ne tikai autovadītāja vilcināšanās, bet arī suņa norādes uz cigarešu tuvumu. Tas pamudināja veikt kravas furgona padziļināto muitas kontroli, kuras laikā apstiprinājās aizdomas — kravas furgonā aiz aizmugurējiem sēdekļiem speciāli izveidotā slēpnī atradās 140 000 cigarešu jeb 700 bloki nelegālo cigarešu «More». Gan cigarešu daudzums, gan to pārvietošanas veids liecināja par nolūku tās nelegāli realizēt vietējā tirgū, izvairoties no nodokļu un muitas maksājumiem.

Par konstatēto pārkāpumu automašīnas šoferim, 1965. gadā dzimušajam Latvijas pilsonim, sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

VID atgādina, ka saskaņā ar likumu pilnvarotām muitas amatpersonām ir tiesības Latvijas teritorijā apturēt transportlīdzekļus un veikt muitas kontroli. Tāpat likumā noteikts, ka VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonām nepieciešamības gadījumā ir tiesības izmantot arī fizisku spēku un speciālos līdzekļus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv