VID vēršas pie iedzīvotājiem ar brīdinājumu

Apollo
155 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēršas pie iedzīvotājiem ar brīdinājumu būt uzmanīgiem, jo masveidā tiek izplatīti viltoti ar datorvīrusu inficēti e-pasti it kā no VID darbiniekiem, portālu «Apollo» informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja.

VID vēršas pie iedzīvotājiem ar brīdinājumu

Foto: Evija Trifanova/LETA

VID vērš iedzīvotāju uzmanību, ka elektroniskā pasta vēstules, kas tiek saņemtas ar tādiem tematiem kā «sudziba nodoklu dienestam», «Informacija par sudzibu» u.tml. it kā no VID darbiniekiem (no @vid.gov.lv) un ar pievienotu failu, kam izmantots dubultais paplašinājums „.DOC.zip», ir viltotas, satur datorvīrusu un ar VID tām nav nekāda sakara.

VID aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un, saņemot šādu e-pastu, nevērt vaļā tā pielikumu, bet neatgriezeniski izdzēst.

Gadījumā, ja minētais e-pasta pielikums tiek atvērts, iegūstams izpildāmais fails ar paplašinājumu «.SCR», kurš satur datorvīrusu, ko šobrīd neatpazīst vairums antivīrusu programmu. Šis vīruss veic tiešsaistes banku maksājumu datu modificēšanu ar mērķi izkrāpt naudu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv