Video: Rīgas domes deputāti nespēj atbildēt uz elementāriem jautājumiem Video

Apollo
242 komentāri

Rīgas domes deputāti, kas četrus gadus lēmuši par izglītības, sporta un kultūras jautājumiem, ir vāji informēti par šo atbildīgo jomu, liecina jauniešu kustības «Vienoti Rīgai – Latvijai» vairāk nekā mēnesi veiktais eksperiments.

Video: Rīgas domes deputāti nespēj atbildēt uz elementāriem jautājumiem

Foto: Edijs Pālens/LETA

Kustības pārstāvji informē, ka eksperimentā atklājies -  deputāti nezina, kas ir Olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs un neatšķir pasaulē slaveno Latvijā dzimušo baletdejotāju Mihailu Barišņikovu no hokeja trenera Oļega Znaroka. Tikai retais Izglītības, kultūras un sporta komitejas loceklis zināja, ka Rīgā ir dzimis Mihails Barišņikovs, nevis Oļegs Znaroks.

Vairākiem no aptaujātajiem deputātiem bija grūtības atbildēt uz salīdzinoši viegliem jautājumiem, piemēram, kādi ir slavenākie dzejnieka Imanta Ziedoņa vai komponista Pētera Čaikovska darbi. Savukārt kāds gados jauns Saskaņas centra deputāts par Rīgā lielāko iekštelpu skeitparku uzskata Uzvaras pieminekļa kompleksu. Liela daļa uzrunāto tautas kalpu neuzskatīja par svarīgu veltīt vien pāris minūtes jauniešu aptaujai un izvairīgi steidzās prom.

Ilgāk nekā mēnesi veiktā eksperimenta laikā izrādījās, ka vairāki kultūras, sporta un izglītības komitejas locekļi sistemātiski neapmeklē sēdes un viņus sadzīt rokās, lai uzdotu eksperimenta vienkāršos jautājumus, tā arī neizdevās. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv