Vides objektu festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš»

Apollo
1 komentārs

No šā gada 6. decembra līdz pat 12014. gada 12. janvārim Rīgā svētku noskaņu būs iespēja rast, apskatot festivāla «Ziemassvētku egļu ceļš» vides objektus – 65 profesionālu mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas Ziemassvētku egles gan tradicionālos, gan jaunos un inovatīvos risinājumos.

Vides objektu festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš»

Foto: Publicātes foto

Festivāls sāksies piektdien, 6. decembrī plkst. 19.00 Vērmanes dārzā ar Rīgas jauniešu vides objekta «Kaņiera mirdzošā egle» atklāšanas svētkiem, kurā būs apskatāms jauniešu centra «Kaņieris» supervaroņu radītais sapnis par Ziemassvētku pagarināšanu – iesaldētā egle ledus formā ar iedzīvotāju novēlējumiem. Pasākuma apmeklētājus priecēs neparastā eglīte, karsti dzērieni, piparkūkas un džeza apvienība «Dāmas». «Ziemassvētki ir vienojoši svētki, tie sasilda pat tad, ja ir auksti. Šoreiz esam lūguši sabiedrību sildīties ar gaišiem vēlējumiem, ledainos apstākļos», tā pasākumu raksturo koordinators Jānis Vītols. Eglītē iesaldētie novēlējumi aplūkojami interneta vietnē  www.kopnica.lv

Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti. No piektdienas pilsētā būs apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinoši objekti: «Dāvanu prieks», «Laimas mīlestības egle», «Egle – kūka», «Priecīgus Ziemassvētkus» u.c. Vairākās vietās būs sastopamas egles, kas īpaši veidotas Rīgas vārdu daudzinot: «Rīgas egle», pie kuras rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti sagaidīt gadu miju, arī «Rīgas atslēgu egle», «Rīgas gaiļa egle», «Rīgas egles stāsts» un «Āgenskalna egļu mežs».

Bērnu priecēs neparastās eglītes: «Egles ledenes», «Kas atnesa eglīti?», «Egle – mūzikas kastīte», «Lāsteku egle» un daudzas citas. Festivālā būs iespēja redzēt daudzām jomām, tajā skaitā sportam, baletam, teātrim, pasākām, saulgriežiem un citām cilvēka dzīvē būtiskām lietām veltītas eglītes. To starpā būs arī «Arhitektu egle», kas būs apskatāma no 20. decembra, un tā tapusi Latvijas Arhitektu savienībai sadarbojoties ar Latvijas arhitektūras skolu studentiem.

Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti, kas tapuši sadarbībā ar iedzīvotājiem, un tās ir kopīgi radītās «Putnu egles», kuras izveidotas no putnu būrīšiem, kas pavasarī aizceļos uz Rīgas mežiem, dodot mājvietu gan zīlītēm, gan strazdiem. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ienākt apollo.lv