Vienojas par mazāk krasu mencu nozvejas apmēra samazinājumu Baltijas jūrā

Apollo
5 komentāri

 Mencu nozvejas apmēri Baltijas jūrā nākamgad salīdzinājumā ar šo gadu tiks samazināti par 8%, nevis par 28%, kā bija plānots iepriekš. Šāda vienošanās panākta Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā, telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» informēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Vienojas par mazāk krasu mencu nozvejas apmēra samazinājumu Baltijas jūrā

Foto: AFP/Scanpix

Kā norādīja Dūklavs, sēdē, kurā bijušas plašas diskusijas par mencu nozveju, kolēģiem izdevies pierādīt, ka plānotais samazinājums ir pārāk liels.

Turpretī par reņģu krājumu apjomiem kolēģus nav izdevās pārliecināt, tādēļ nozvejas samazinājums būs 7%, nevis 0%, kā vēlējušies Latvijas pārstāvji. Tiesa gan, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome atbalstīja priekšlikumu nodot šo jautājumu vēl izvērtēšanai ekspertiem, līdz ar to, iespējams, samazinājums būs mazāks.

Savukārt brētliņu zvejai paredzēts kāpinājums par 1%.

Kā ziņots, sēdes laikā bija plānots panākt politisko vienošanos par 2018.gada zvejas iespējām Baltijas jūrā, nosakot kopējās pieļaujamās nozvejas kvotas Baltijas jūras vērtīgākajiem un apdraudētākajiem zivju krājumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv