«Vienotība»: priekšvēlēšanu tēriņi jāierobežo

Apollo
0 komentāru

Partiju apvienību «Vienotība» veidojošās politiskās partijas «Pilsoniskā savienība» (PS), Jaunais laiks (JL) un «Sabiedrība citai politikai» (SCP) uzskata, ka vēl līdz 10.Saeimas vēlēšanām esošajam Saeimas sasaukumam jāgroza Politisko organizāciju (partiju) likums. Mērķis — samazināt naudas ietekmi uz vēlēšanām, nodrošināt līdzvērtīgāku konkurenci starp varas un citām partijām, pārtraukt vēlētāju apdullināšanu ar masīvām un dārgām kampaņām.

«Vienotība»: priekšvēlēšanu tēriņi jāierobežo

Foto: Ieva Čīka/LETA

To portālam «Apollo» pavēstīja partiju preses pārstāvji.

«Vienotību» veidojošo partiju Saeimas deputāti sagatavos likumprojektu, kurš dos iespēju samazināt priekšvēlēšanu kampaņas izdevumus, tēriņu ierobežojumos iekļaujot visus ar priekšvēlēšanu kampaņu saistītos izdevumus — arī reklāmu izgatavošanu, telpu īri, kampaņā iesaistīto darbinieku atalgojumu.

Pašlaik spēkā esošā likuma redakcija priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus attiecina tikai uz reklāmu izvietošanu, pasta izdevumiem un labdarības pasākumu finansējumu, tādejādi būtiski samazinot ierobežojumu jēgu un vēlēšanu izdevumus griestus padarot par praktiski nesasniedzamiem.

Priekšvēlēšanu kampaņai ir jābūt godīgai politisko konkurentu sacensībai, kurā vēlētājs nevis tiek apdullināts ar dārgu un bieži atkārtotu reklāmu, bet gan izvērtē partiju un kandidātu programmas un piedāvājumu, norāda PS, JL un SCP Saeimas deputāti.
 
Partijas tāpat uzskata, ka būtu jāatjauno diskusija par priekšvēlēšanu reklāmu ierobežojumiem elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Reklāmu aizliegums vai ierobežojums televīzijā un radio ir plaši izplatīta prakse attīstītās demokrātijās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv