«Vienotība» uzstāj noteikt KNAB vadītājam obligātu juridisko izglītību

Apollo
0 komentāru

Partiju apvienības «Vienotība» Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumā, paredzot noteikt juridisko izglītību kā obligātu prasību KNAB vadītāja amata pretendentiem, portālam «Apollo» pavēstīja apvienības preses sekretāre Laila Timrota.

«Vienotība» uzstāj noteikt KNAB vadītājam obligātu juridisko izglītību

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Juridiskajai izglītībai KNAB biroja vadītājam jābūt obligātai prasībai, ņemot vērā biroja darba specifiku un plašo KNAB vadītāja pārraudzībā esošo jautājumu un kompetenču loku. Tāpat būtiska ir nepolitiska kandidātu vērtēšanas procedūra, kas nodrošinātu profesionāli atbilstošākā kandidāta izraudzīšanos,» norāda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Latkovska priekšlikumu KNAB vadītāja izraudzīšanos uzticēt profesionāļiem Saeima šodien atbalstījusi 2.lasījumā, paredzot, ka KNAB priekšnieka amata pretendentus vērtēs Ministru kabineta veidota nepolitiska komisija, ko vadīs Valsts kancelejas direktors un kuras sastāvā būs ģenerālprokurors, Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs un Drošības policijas priekšnieks vai arī šo amatpersonu deleģēti pārstāvji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv