Vīķe-Freiberga 120 latus no pensijas veltīs spējīgiem jauniešiem

Apollo
0 komentāru

Vaira Vīķe-Freiberga nolēmusi katru mēnesi iemaksāt 120 latus jeb 8% no savas eksprezidentes pensijas Vītola stipendiju fondā, portālu «Apollo» informēja bijušās valsts pirmās personas sekretāre Karīna Rāviņa-Vimba.

«Gribu uzsvērt, ka pensiju fondi ir neaizskarami, taču, solidarizējoties ar tiem, kam samazinātas algas, un atbalstot Valts prezidentu, katru mēnesi šos 8% no savas pensijas iemaksāšu Vītola stipendiju fondā, lai atbalstītu spējīgus jauniešus, kam šajā ekonomiski grūtajā laikā ir nepieciešams jebkāds atbalsts, lai turpinātu studijas,» norāda eksprezidente.   

Ņemot vērā valdības izteikto solījumu, ka vispārējais budžeta samazinājums neatstās iespaidu uz pensiju fondiem, Vīķe-Freiberga izsaka cerību, ka šis solījums apstiprināsies, jo pensiju fonda samazināšana, pēc viņas domām, būtu absolūti nepieņemama.

Jau ziņots, ka, vēloties solidarizēties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un izprotot situāciju valstī, eksprezidents Guntis Ulmanis ir nolēmis lūgt samazināt viņa bijušā prezidenta pensiju proporcionāli Zatlera atalgojuma samazinājumam.

No šā gada Zatlera atalgojums samazinās kopumā par 288 latiem, taču tas neietekmē eksprezidentu pensijas, kas, pēc pašreizējiem normatīvajiem aktiem, ir puse no amatā esošā prezidenta algas.

Eksprezidentu pensija ir 1500 latu. Ja to samazina proporcionāli Zatlera atalgojuma samazinājumam, proti, par 8%, tad Ulmaņa pensijai vajadzētu būt 1380 latiem.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv