Vīķe-Freiberga par savām dāvanām klusē

Apollo
0 komentāru

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nolēmusi nesniegt atbildes ne uz vienu viņai pagājušajās divās nedēļās uzdoto jautājumu par, iespējams, pretlikumīgi iegūtajiem pulksteņiem un gleznu, trešdien vēstī «Baltic Screen» publikācija laikrakstā «Neatkarīgā».

Vaira Vīķe-Freiberga ar pulksteni šā gada februārī Latvijas Universitātes 66. konferencē

Vaira Vīķe-Freiberga ar pulksteni šā gada februārī Latvijas Universitātes 66. konferencē.

Foto: AFI

«Par cik šis jautājums ir nonācis tiesībsargājošajās iestādēs, lai šīs iestādes tad arī izskata šo lietu,» šādu eksprezidentes atbildi uz virkni uzdoto jautājumu aizvadītās nedēļas beigās nodeva viņas sekretāre Karīna Rāviņa-Vimba. Arī šī atbilde tika sniegta tikai pēc tam, kad Rāviņai-Vimbai tika atgādināts par Iesniegumu likumu, kas valsts algotām personām nosaka stingru atbilžu sniegšanas kārtību uz saņemtiem iesniegumiem, norāda «Baltic Screen».

Bijusī Valsts prezidente atsakās atbildēt pat uz jautājumu, vai gadījumā tieši viņas rīcībā arī pašlaik neatrodas gandrīz tūkstoš latu vērtais «Rado» markas rokaspulkstenis, kas oficiāli tika norakstīts dažas dienas pirms viņas pilnvaru beigām.

«Ja atrodas — tad kādā veidā tas nonācis viņas rīcībā, un vai viņa šo veidu uzskata par ētisku un likumīgu? Ja neatrodas — tad ar ko skaidrojama tieši šāda pulksteņa atrašanās uz viņas rokas vairākos šogad un pagājušā gada beigās notikušos pasākumos? Ja tas ir tas pats pulkstenis, tad kā V. Vīķe-Freiberga skaidro tā nēsāšanu, ja reiz šis pulkstenis tika norakstīts kā defektīvs, neatgriezeniski bojāts un ekspluatācijai nederīgs?» — arī uz šiem jautājumiem V. Vīķe-Freiberga pašlaik nevēloties atbildēt. Tāpat eksprezidente atsakās atbildēt uz līdzīgiem jautājumiem par vēl vienu viņai kā amatpersonai dāvinātu rokaspulksteni un gleznu, kuri pašlaik tāpat «pazuduši bez pēdām», teikts «Baltic Screen» publikācijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv