Viljama P. Janga «Būda» — Ziemassvētku noskaņu grāmata

Apollo
0 komentāru

Apgāds «Zvaigzne ABC» laidis klajā kanādieša Viljama P. Janga romānu «Būda», kas ir burtiski piesātināts pārdzīvojumiem, brīnumiem un pārsteigumiem. Tas liks dedzīgi ilgoties pēc garīguma savā dzīvē.

Viljama P. Janga «Būda» — Ziemassvētku noskaņu grāmata

Publicitātes foto

«Būda» pirmo reizi izdota 2007. gadā. Ilgāk nekā gadu romāns atradās «The New York Times» un «amazon.com» visvairāk pirkto grāmatu sarakstu augšgalā. Pašlaik pārdoti vairāk nekā pieci miljoni šīs grāmatas eksemplāru, un tā izraisījusi karstas diskusijas internetā, presē un dažādās reliģiskās konfesijās. Mācītājs Juris Rubenis par romānu izsakās šādi: «Izlasot šo grāmatu, mēs interesantā un asprātīgā veidā varam saņemt nepārprotamus mājienus par to realitāti, ko nav iespējams izteikt vārdos.»

«Būda» ir Viljama P. Janga atskārsme par to, kā darbojas Dievs.

Grāmata «Būda» maina. Tā dziedina sirdi un māca izaudzēt dzīvības koku savas sirds dārzā. Gaidiet un ceriet uz apvērsumu — mīlestības un labestības apvērsumu. Tas nebūs apvērsums, kas kaut ko gāztu, bet, ja tomēr gāzīs, tad tas notiks veidos, kādus mēs iepriekš nekad nespētu iedomāties. Tie būs mierīgi, ikdienišķi spēki, spēja mirt, kalpot, mīlēt un smieties, just un paust vienkāršu maigumu un neredzamu labestību, jo, ja kaut kam ir nozīme, tad visam ir nozīme.

Brīvdienu laikā tiek nolaupīta Makenzija Alena Filipa jaunākā meita Misija. Pēc četriem gadiem Makenzijs joprojām nav samierinājies ar traģisko notikumu. Kādu dienu viņš saņem mīklainu zīmīti, kuru it kā ir rakstījis pats Dievs… Turpmākie notikumi maina Makenzija dzīvi uz visiem laikiem.

Romāna autors Viljams P. Jangs ir dzimis 1955. gadā Kanādā. Viņa vecāki bijuši misionāri, un bērnību jaunais autors pavadījis Jaungvinejā kopā ar dani cilti, kas tolaik joprojām dzīvoja kā akmens laikmetā. Vēlāk Viljams P. Jangs atgriezies Kanādā, kur ieguvis bakalaura grādu reliģiju vēsturē.

Sākotnēji romāns «Būda» nebija paredzēts publicēšanai, bet gan kā dāvana bērniem, tuviniekiem un draugiem Ziemassvētkos.

Romānu «Būda» no angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv