Viļņā būvēs metro

Apollo
0 komentāru

Viļņas metro būves iniciatori, kas pirms diviem gadiem apvienojās «Metro kustībā», lai virzītu ideju par pazemes dzelzceļa izbūvi Lietuvas galvaspilsētā, izteikušies, ka jau beiguši savu izglītojošo misiju un «aizsākuši būvniecības posmu», vēsta Lietuvas radio un televīzijas ziņu portāls «lrt.lt».

Viļņā būvēs metro

Foto: runnx , licence

«Izglītošanas darbu jau esam beiguši — apceļojuši visas pašvaldības, runājuši ar visām attiecīgajām organizācijām. Tagad esam nonākuši līdz būvniecības stadijai — ir jāizstrādā pētījumi, jāmaina likumi, jāorganizē struktūra, jāplāno maršruti,» Lietuvas Rūpnieku konfederācijas konsultatīvajā apspriedē pastāstījis «Metro kustības» valdes loceklis Jozs Zīkus. Pēc viņa teiktā, patlaban projektam nauda vēl nav vajadzīga, svarīgāk ir nomainīt visu likumu bāzi, jo tajā nav nekādu normatīvu attiecībā uz pazemes transportu.

Zīkus norādījis, ka parasti pasaulē metro idejas īstenošana mēdz ievilkties — īsākais iespējamais būvdarbu laiks varētu būt seši gadi, bet, piemēram, Norvēģijas galvaspilsētā no metro būves ieceres pirmsākumiem līdz tās īstenošanai pagājuši 27 gadi, bet Polijā pat 77 gadi. Kā lēš pazemes dzelzceļa būves piekritēji, metro līnija, kas savienotu Viļņas centru ar Pilaites mikrorajonu, izmaksātu miljardu litu (204 miljonus latu). Pēc Zīkus teiktā, jau pieteikušās septiņas firmas, kas būtu ieinteresētas piedalīties būvdarbos. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. oktobris

Vārda dienas

Ronalds, Rolands, Rolanda, ErlendsEriands, Ronaldo, Ronijs, Ronta, Ronvalds, Ronalda, Rona, Eriens, Lukass, Lūkass, Railands, Rolande, Rolans, Rolanta, Rolāns, Kaups

Valūtu kursi

18.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv