Vilnīša sieva vērsīšoties tiesā saistībā ar ziņām par viņas parādsaistībām

Apollo
0 komentāru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša sieva plānojot vērsties tiesā par goda aizskaršanu. KNAB šefa sieva uzskata, ka medijos izskanējušās ziņas par viņas parādsaistībām ir nepatiesas.

Normunds Vilnītis

KNAB šefa Normunda Vilnīša sieva plāno vērsties tiesā par ziņu izplatīšanu saistībā ar viņas parādsaistībām.

Foto: Evija Trifanova/LETA

To aģentūrai BNS apstiprināja Vilnītis.

Dzīvesbiedre gan vēl ar advokātiem konsultējoties par to, kurš būs lietā atbildētājs, taču tas varētu būt informācijas izplatītājs, proti, TV3 raidījums «Nekā personīga».

«Tā ir sagrozīta, melīga informācija, kas tika publiskota man nezināmu mērķu vārdā,» sacīja Vilnītis.

Viņš pat ironizēja, ka presē izplatītā informācija esot tik nepatiesa, it kā būtu apgalvots, ka viss aizņēmums no Starptautiskā Valūtas fonda piešķirts Vilnīša ģimenei vai ka KNAB priekšniekam piederot «Parex bankas» akcijas.

Uz pārmetumiem, ka nevarot izskaidrot sievas parādsaistības, Vilnītis atbildēja, ka esot KNAB priekšnieks un ar uzņēmējdarbību nenodarbojoties, tāpēc arī sīki nevarot izskaidrot dzīvesbiedres darījumus, kuri ir pietiekami sarežģīti.

Vilnītim savs redzējums par to, kāpēc presē tieši tagad tiek izplatīta nepatiesa informācija, esot, taču savas versijas viņš pagaidām nevēlas atklāt, vien piebilda, ka «politikas smaka tam visam ir».

Tuvāko nedēļu laikā KNAB viesošoties divas Saeimas komisijas - Nacionālās drošības komisija un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, kuras Vilnītis informēšot par radušos situāciju. «Informēšu par to, kāda informācija ir manā rīcībā, kāpēc viss tā ir izveidojies.«

Vilnītis arī teica, ka ir saņēmis komisijas atzinumu par biroja Korupcijas novēršanas nodaļas vadītājas Diānas Kurpnieces, iespējams, veiktajiem disciplinārpārkāpumiem, un nu viņam desmit dienu laikā ir jāpieņem lēmums, kā tālāk rīkoties. Kopumā pret Kurpnieci viņam neesot pretenziju, un Vilnītis viņu augsti vērtējot kā profesionāli attiecīgos jautājumos.

TV3 raidījums «Nekā personīga» svētdien ziņoja, ka premjers Valdis Dombrovskis («Jaunais laiks») nolēmis izveidot komisiju Vilnīša novērtējumam. Komisiju plānots izveidot šonedēļ, darbību iecerēts izvērtēt līdz 1.aprīlim.

Raidījumā klāstīja, ka KNAB vadītājs ierosinājis jau trīs disciplinārlietas pret Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāju Diānu Kurpnieci par biroja darba kritizēšanu. Kad divās lietās disciplinārpārkāpumi Kurpnieces darbībā nav saskatīti, Vilnītis ierosinājis arī trešo, šoreiz komisijas sastāvu papildinot ar diviem darbiniekiem, kuri birojā strādā nesen. Kurpniece vērsusies ar rakstveida sūdzību par, viņasprāt, Vilnīša prettiesiskajām un nelietderīgajām darbībām arī pie premjera.

Vienlaikus «Nekā personīga» informēja, ka KNAB vadītāja sievas parādsaistības sasniedz 1,5 miljonus latu, bet ienākumi - nezināmi, uzsverot, ka Vilnīšu ģimene dzīvo lielā divstāvu mājā Langstiņos un pārvietojas ar jaunu džipu. Vilnītis noliedzis, ka zinātu, kā sieva pelna naudu, jo tā neesot viņa darīšana.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv