Vinteram 18. vieta «Dakaras» sestajā posmā

Latvijas motobraucējs Einārs Vinters šodien «Dakaras» rallijreida sestajā posmā finišēja 18. vietā, vēsta sacensību oficiālā mājaslapa.

Einārs Vinters

175 kilometrus garajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja francūzis Sirils Desprē, kuram latvietis zaudēja 25 minūtes un 42 sekundes.

Kopvērtējumā pēc sešiem Vinters saglabāja 16. vietu, līderim spānim Markam Komam, kurš sestajā posmā finišēja otrajā vietā, zaudējot divas stundas, 45 minūtes un 33 sekundes.

Piektdien sportisti veiks septīto posmu, kurā sākotnēji būs 80 kilometru pārbrauciens, tad 419 kilometrus garš speciālais posms un beigās vēl 317 kilometru pārbrauciens.

Sestā posma starts ceturtdien divas reizes tika atcelts, jo trešdien uznākusī vētra ar lietu padarīja apvidu no San Rafaelas uz Medozu praktiski nepārvaramu. Upe, kuru bija plānots šķērsot sportistiem, bija applūdusi un tādēļ ar laika kontroli nācās veikt tikai 178 no plānotajiem 395 kilometriem.

Iespējams, ka «Dakaras» rallijreida organizatori anulēs trešdien uzrādītos piektā posma rezultātus, kurā Vinters ierindojās 18. vietā, tomēr pagaidām šī informācija nav apstiprināta.

Jau ziņots, ka piektajā posmā trešdien finišēja tikai 33 automašīnas. Kopumā automobiļu klasē uz starta izgāja 145 ekipāžas. Starp 112 ekipāžām, kas netika līdz finišam, bija arī visi trīs Latvijas dueti - Māris Saukāns/Didzis Zariņš, Jānis Āzis/Ainārs Princis, kā arī Andris un Krists Feldmaņi.