Vīriešu un sieviešu atalgojuma vidējā atšķirība Latvijā — 13,4%

Apollo
0 komentāru

Eiropas Komisija plāno veikt vairākus pasākumus, lai nākamo piecu gadu laikā ievērojami samazinātu atšķirības vīriešu un sieviešu darba samaksā.

Vīriešu un sieviešu atalgojuma vidējā atšķirība Latvijā — 13,4%

Foto: Scanpix/AP

Patlaban vīriešu un sieviešu atalgojuma vidējā atšķirība ES ir 18%, savukārt Latvijā vīriešu un sieviešu atalgojuma vidējā atšķirība ES ir 13,4%, portālam «Apollo» pavēstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā. Tiesa, Lietuvā un Igaunijā šie rādītāji ir vēl lielāki. Attiecīgi — 21,6% un 30,3%.

Šā rādītāja samazināšanas nolūkā Komisija plāno veikt pasākumus, lai uzlabotu darba devēju izpratni, atbalstītu iniciatīvas dzimumu līdztiesības veicināšanai un palīdzētu izstrādāt instrumentus vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirību noteikšanai. No otras puses, nav izslēgta jaunu juridisko pasākumu ieviešanas iespēja.

Komisija paredz apspriesties ar Eiropas sociālajiem partneriem un veikt analīzi par dažādu risinājumu, piemēram, stingrāku sankciju, atalgojuma pārskatāmības nodrošināšanas un regulāru ziņojumu par darba samaksas atšķirībām, ietekmi. Kā liecina šodien publicētais Eirobarometra pētījums, vairāk nekā 80 % eiropiešu uzskata, ka ir nekavējoties jārisina jautājums par darba samaksas atšķirībām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv