Virslīga atsākas ar pārsteigumu

Pirmdien pēc divu nedēļu pārtraukuma atsākās Latvijas futbola čempionāta virslīgas turnīrs. Vienīgajā spēlē «Ventspils» savā stadionā cīnījās neizšķirti 1:1 ar «Dinaburg», kam šis bija pēdējais mačs pirms Intertoto kausa izcīņas.

Tagad virslīgas turnīra ritmiskais kalendārs pajūk, jo Latvijas komandas sāk spēlēšanu Eiropas kausu izcīņā.
Šosvētdien Daugavpils «Dinaburg» kā pirmais no mūsu klubiem šovasar iesaistīsies starptautiskajā apritē, aizvadot Intertoto kausa izcīņas pirmās kārtas pirmo spēli pret Velsas «Bangor City». Pirmdien daugavpilieši aizvadīja pēdējo spēli pirms došanās uz Velsu — tā sākās virslīgas 12. kārta, kas būs izstiepta nedēļas garumā (vēl viena spēle notiks trešdien, bet divas — svētdien).

Pirmdienas mača pirmajā puslaikā «Ventspils» futbolistiem piederēja teritoriālais pārsvars, un laiku pa laikam viņi izveidoja bīstamus momentus. Devītajā minūtē mājinieku pussargs Bička satricināja «Dinaburg» vārtu pārliktni. Puslaika vidū pēc Agafonova tālšāviena viesus izglāba vārtsargs Eltermanis. Neilgi pirms pārtraukuma «Ventspils» pussargs Stukaļins divreiz sita pa vārtiem, un pēc viena no šiem raidījumiem mājinieki ieguva tiesības uz stūra sitienu, kas beidzās rezultatīvi. Haosā soda laukumā Soleičuks uzsita, Eltermanis atvairīja bumbu, bet ventspilnieku kapteinis Rehviašvili to ieraidīja tīklā — 1:0.

Otrajā puslaikā «Ventspils» futbolisti vairāk domāja par labvēlīgā rezultāta nosargāšanu un viesiem radās iespējas veidot uzbrukumus. Viņiem veidošana gan ilgi nesekmējās, jo mājinieku vārtsargam Romanovam nevajadzēja īpaši nopūlēties. Kaislības laukumā uzvirmoja dažas minūtes pirms mača beigām, kad Vaļuškins iebrauca kājās «Ventspils» aizsargam Lukaševičam. Ventspilnieks negribēja samierināties ar šādu rupjību, un vārdu apmaiņa beidzās ar dūru vīkstīšanu, kam sekoja divu futbolistu noraidījums. Brīdi vēlāk ventspilniekus šokēja «Dinaburg» uzbrukums, kurā Vaļuškins, izmantojot aizsargu kļūdu, izskrēja vienatnē pret vārtsargu Romanovu un izlīdzināja rezultātu — 1:1. Tas notika 88. minūtē. «Ventspils» futbolisti metās izraut uzvaru, taču viesi atbildēja ar vēl diviem draudīgiem prettriecieniem. Ventspilnieku izredzes uz zelta godalgām sarūk…

Iespējams, ka «Ventspils» komandai labāk veiksies Latvijas kausa izcīņā, kurā tā uzvarējusi pēdējās divās sezonās. Pirmdien notika ceturtdaļfināla pāru izloze, kas noteica, ka 28. jūnijā «Olimps» uzņems «Ventu», bet 29. jūnijā tiksies «Liepājas metalurgs» ar «Dinaburg», «Rīga» ar «Skonto» un «Jūrmala» ar «Ventspili».