Virslīgas līderu duets izcīna dažādas uzvaras

Otrdien Latvijas futbola čempionāta devītās kārtas centrālajā spēlē «Skonto» ar 1:0 savā laukumā pieveica «Ventspili», pateicoties Mihaila Zemļinska realizētajam 11 metru soda sitienam. Savukārt turnīra līdervienība «Liepājas metalurgs» pārliecinoši pieveica uz ceturto vietu uzkāpušo «Rīgu» — 5:1.

Otrdienas kārtas centrālo spēli nedaudz pabojāja nerimtīgais lietus, kas visu maču gāza no debesīm «Skonto» stadionā. Tomēr spēles kvalitāte šādiem laika apstākļiem bija pietiekami augsta, tāpēc apmēram 1000 skatītājiem nevajadzēja garlaikoties (viņu vidū tomēr nebija Krievijas izlases galvenā trenera Jurija Sjomina, kurš iepazīšanos ar Latvijas futbolu pārcēlis uz gaidāmo Baltijas kausa izcīņas maču Kauņā).

Pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, un reālākā vārtu gūšanas iespēja radās viesiem, kad 12. minūtē pēc Bičkas lieliska sitiena savu meistarību nodemonstrēja «Skonto» vārtsargs Doroševs. Pēc pārtraukuma «Ventspils» sāka spēlēt vēl aktīvāk nekā pirmajā puslaikā, un vienā epizodē Žavoronkova centrētā bumba pat noglāstīja mājinieku vārtu stabu. Taisnīgākais spēles rezultāts būtu neizšķirts, taču abas komandas rāvās pēc uzvaras, un bezkompromisa cīņā visu izšķīra viena kļūda.

15 minūtes pirms spēles beigām viesu aizsargs Lukaševičs nogāza savā soda laukumā raženo uzbrucēju Kalniņu, un tiesnesis Andrejs Sipailo parādīja uz 11 metru punktu. Pēc mača daudz tika diskutēts par šā vienpadsmitnieka pamatotību, tomēr to nekādi nevarēja nosaukt par tiesneša kļūdu. 11 metru soda sitienu aukstasinīgi realizēja Zemļinskis, triecot bumbu tīklā vārtiem pa vidu — 1:0.

Piecas minūtes pirms beigām pēc stūra sitiena izspēles «Ventspils» gandrīz panāca pelnīto neizšķirtu, taču Rehviašvili raidīto bumbu atvairīja Doroševs, bet pēc tam viņam uz vārtu līnijas palīdzēja aizsargi.

Pēc sāpīgā zaudējuma «Ventspils» galvenais treneris Sergejs Semjonovs jutās tik nomākts, ka nespēja atnākt uz pēcspēles preses konferenci, un viņa palīgs Igors Stepanovs atkal sūrojās par komandas neprasmi realizēt savas izdevības. Deviņi vārtu guvumi deviņās spēlēs ir par maz, ja komanda grib izcīnīt zeltu! Iespējams, ka situācija mainīsies pēc 1. jūlija, kad ventspilnieku rindas varētu papildināt Sļesarčuks vai vēl kāds uzbrucējs.

«Skonto» galvenais treneris Jurijs Andrejevs atzina, ka ritējusi līdzvērtīgu pretinieku cīņa, kurā visu izšķīra milimetri: «Svarīgi bija tas, kā futbolisti parādīs savu raksturu. Kas to parādīja labāk, tam uzsmaidīja veiksme. Mēs izcīnījām grūtus un saspringtus trīs punktus, kas noteikti noderēs čempionāta beigās.»