Visstraujāk cenas krīt savrupmājām virs 300 kvadrātmetriem

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā straujo cenu kritumu un lielo savrupmāju piedāvājumu, pašlaik gatavu savrupmāju piedāvājumu cenas ir zemākas nekā līdzvērtīgas ēkas būvizmaksas, liecina «Latio» pārskats. Tāpēc pašlaik izdevīgāk ir iegādāties jau gatavu ēku, nevis būvēt to no jauna.

Visstraujāk cenas krīt savrupmājām virs 300 kvadrātmetriem

Foto: pnwra, licence

Straujākais cenu kritums novērots ēkām ar samērā lielu platību, kas pārsniedz 300 kvadrātmetrus. Ļoti maza interese ir nepabeigtu jaunbūvju un rindu māju segmentā. Priekšroka patlaban tiek dota vidējas platības, kvalitatīvām un pilnībā pabeigtām savrupmājām.

Novērots, ka pēdējā laikā strauji pieaug ekskluzīvu savrupmāju piedāvājumi ar stipri zemākām piedāvājuma cenām, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Piemēram, vairākas ekskluzīvas savrupmājas, kuras pirms gada tika piedāvātas tirgū par 700 000–850 000 latu, pašlaik atkal atgriežas piedāvājumā jau par 300 000–400 000 latu. Pēc šāda veida īpašumiem ir saglabājies arī pieprasījums, un potenciālie pircēji, izmantojot šā brīža situāciju, spēj vienoties ar pārdevēju par stipri zemāku pārdošanas cenu, kas tiek samazināta pat par 30% no sākuma piedāvājuma cenas.

Ņemot vērā lielo jaunu savrupmāju piedāvājumu, pašlaik ļoti maza interese ir par padomju laikā celtām savrupmājām, jo nereti šādu ēku rekonstrukcijas izmaksas pārsniedz jaunu savrupmāju vērtību. Visbiežāk šāda veida ēkas tiek iegādātas novietojuma dēļ, lai esošo ēku vēlāk nojauktu.

Kopumā savrupmāju cenas Rīgā un Rīgas rajonā, salīdzinot ar 2007. gada pirmo pusi, samazinājušās vidēji par 40–60%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. oktobris

Vārda dienas

Urzula, SeverīnsUršule, Uršula, Ursula, Taīda, Taisija, Taisa, Taida, Severjans, Severīna, Severins

Valūtu kursi

21.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv