VNĪ plāno par Ls 48 000 nojaukt graustus Čiekurkalnā

Apollo
0 komentāru

Valsts AS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) plāno par aptuveni 48 000 latu nojaukt vairākus graustus Gaujas ielā, kas atrodas Iekšlietu ministrijas (IeM) administratīvo ēku kompleksā Čiekurkalnā.

VNĪ plāno par Ls 48 000 nojaukt graustus Čiekurkalnā

Foto: «Apollo»

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā publicētais paziņojums, VNĪ izsludinātajā konkursā par ēku nojaukšanu no 18 pretendentiem par labāko atzīts SIA «Skonto būve» piedāvājums. Plānotā līguma summa bez pievienotās vērtības nodokļa ir 39 624 lati, un darbi būs jāveic četru mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža.

LETA jau ziņoja, ka VNĪ plāno turpināt attīstīt IeM administratīvo ēku kompleksu Čiekurkalnā. Būvniecības otrajā posmā pavisam kopā plānotas septiņas kārtas, no kurām pirmā ir atsevišķu teritorijā esošo ēku nojaukšana Gaujas ielā 15, lai atbrīvotu teritoriju no nevajadzīgām būvēm, aģentūrai LETA pastāstīja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Ēku demontāža jau nodrošināta ar projekta dokumentāciju. Proti, tai izstrādāts atsevišķs tehniskais projekts. Līdz ar to likumsakarīgi, ka seko iepirkums darba izpildītājam, norādīja Laukšteina.

Pavisam kopā plānota 13 ēku demontāža. Pārsvarā tie ir grausti, kas pašlaik nav saistīti ar kādu funkciju pildīšanu un jau ilgstoši stāv tukši, piemēram, šķūnīši, katlumāja, vecā ēdnīcas ēka, pagrabs un citas maznozīmīgas būves. Izņēmums ir vien trīs ēkas, kuras patlaban IeM ekspluatē, un tās tiks nojauktas vēlāk.

Lielākoties demontējamie objekti ne vien teritoriju nedara glītu, bet arī ir nedroši, norādīja Laukšteina.

Īstenojot projektu, kvartālā tiks izbūvēts jauns korpuss Valsts policijas (VP) Kriminālistikas pārvaldei un Ekonomikas policijai, daudzstāvu autostāvvieta operatīvajam transportam un sporta komplekss, kā arī renovēti četri jau esošie korpusi, kuros pašlaik strādā dažādas VP struktūrvienības, iepriekš pastāstīja IeM Preses un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra vadītāja Laura Karnīte.

Kā pastāstīja Karnīte, kvartālu iecerēts attīstīt, izveidojot mūsdienīgu, ērtu un labiekārtotu darba un profesionālās attīstības vidi dažādām IeM struktūrvienībām. Iestāžu apvienošana vienā kompleksā uzlabos savstarpējo komunikāciju un darbības koordināciju, ļaus ekonomiski risināt materiāli tehniskās apgādes, inženiertehnisko resursu izmantošanas un sadzīves jautājumus.

LETA jau ziņoja, ka 2008. gada aprīļa beigās IeM un vairāki tās dienesti sāka darbu jaunajā ēku kompleksā Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1.

Uz jauno kompleksu pārcēlās IeM centrālais aparāts, VP, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), IeM Sakaru centrs (SC), Informācijas centra (IC) struktūrvienības, Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra, Veselības un sociālo lietu aģentūra, kā arī IeM poliklīnika.

IeM ir izvietota ēku kompleksa otrajā korpusā, bet VP un SC atrodas piektajā korpusā. PMLP aizņem ēku kompleksa trešo un piekto korpusu, IC Arhīva nodaļa un Nacionālās Šengenas informācijas sistēmas nodaļa atrodas piektajā un sestajā korpusā, bet IeM poliklīnika, kā arī Veselības un sociālo lietu aģentūra izvietota pirmajā korpusā.

IeM sistēmas vajadzībām pielāgotu būvju celtniecība bijušo PSRS iekšējā karaspēka kazarmu teritorijā sākās jau deviņdesmito gadu beigās. 2000. gada pavasarī tika atklāta pirmā rekonstruētā ēka Gaujas ielā 15 (toreiz — Gaujas ielā 17), kurā patlaban strādā VP Rīgas reģiona pārvalde.

Komplekss tika nodots ekspluatācijā 2007. gada 28. decembrī, un tā būvniecības kopējās izmaksas ir 53 miljoni latu.

Kompleksu veido astoņi korpusi, kas izbūvēti uz zemes gabala ar kopējo platību 65 955 kvadrātmetri. Nekustamā īpašuma kopējā platība ir 43 442 kvadrātmetri. Ēkās izvietotas modernas, labiekārtotas darba vietas gandrīz 2000 darbiniekiem, mūsdienīgs īslaicīgās aizturēšanas izolators 80 aizturētajiem, autostāvvietas, arhīvu telpas, kā arī drošības prasībām atbilstošas telpas informācijas tehnoloģijām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. novembris

Vārda dienas

Andīna, AndaVigilijs, Vigita, Vigo, Viģīlija, Vīga, Vīgants, Vīgo, Vigilija, Vigija, Andina, Andīne, Nanda, Viga, Vigars, Vigda, Vigelijs, Vigeta, Andija

Valūtu kursi

20.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv