«Volvo Group» otro ceturksni noslēdz ar rekordlieliem zaudējumiem

Apollo
0 komentāru

Zviedrijas autobūves kompānija «Volvo Group» šā gada otrajā ceturksnī strādāja ar 5,57 miljardu kronu (354,8 miljonu latu) tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 5,15 miljardu kronu (328,05 miljonu latu) tīro peļņu attiecīgajā laika periodā pērn, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā. Tādējādi autoražotājs otro ceturksni noslēdzis ir visu laiku lielākajiem ceturkšņa zaudējumiem.

«Volvo Group» zaudējumi galvenokārt skaidrojami ar kredītu zaudējumiem, darbinieku skaita samazināšanos un ar ASV arodbiedrību «United Auto Workers» noslēgtā veselības aprūpes darījuma izmaksām. Vienošanās ar arodbiedrību paredz, ka «Volvo Group» ASV kravas automašīnu struktūrvienība «Mack» tiek atbrīvota no pienākuma izmaksāt veselības apdrošināšanas pabalstus pensionētajiem darbiniekiem.

«Volvo Group» vadītājs Leifs Jūhansons norādīja, ka kompāniju negatīvi ietekmē arī kravas automašīnu un autobusu pieprasījumu kritums. Kompānijas pārdošanas apjoms otrajā ceturksnī samazinājās par 32,7% - līdz 53,9 miljoniem kronu (3,4 miljoniem latu). Viņš pavēstīja, ka situācija uzņēmuma kravas automašīnu galvenajos tirgos Eiropā, Ziemeļamerikā un Japānā saglabājas apgrūtinoša.

«Mēs saglabājam mūsu prognozes, ka kopējais Eiropas kravas automašīnu tirgus šogad būs vismaz uz pusi mazāks nekā pērn, bet Ziemeļamerikas tirgus saruks par 30% - līdz 40%,» sacīja Jūhansons.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv