VP atsaka ierosināt lietu par seksuālo pakalpojumu piedāvāšanu internetā

Apollo
0 komentāru

Biedrība Resursu centrs sievietēm «Marta» uzskata, ka Valsts policija neizmanto likumā noteiktās tiesības ierobežot prostitūciju Latvijā. Par to liecinot policijas atteikums uzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par prostitūcijas veicināšanu interneta vidē, portālu «Apollo» informēja biedrībā.

VP atsaka ierosināt lietu par seksuālo pakalpojumu piedāvāšanu internetā

Foto: Scanpix/Reuters

Biedrība Resursu centrs sievietēm «Marta» 5. jūlijā Valsts policijā vērsās ar iesniegumu, lūdzot uzsākt lietvedību saistībā ar 19 interneta vietnēm, kurās tiek pārkāpti prostitūciju ierobežošanas noteikumi.

Valsts policija atbildē Centram «Marta» norāda, ka apzinot un rakstiski aptaujājot digitālo bordeļu uzturētājus konstatēts, ka tie «neatbild par sludinājumos vai reklāmas blokos ievietoto informāciju. Savukārt, katrs vietnes lietotājs ir pats personīgi atbildīgs par jebkuru informāciju, kuru tas izvieto vai jebkādā veidā nosūta citiem portāla lietotājiem.»

Centrs šādu Valsts policijas attieksmi vērtē kā absurdu un tādu, kas nekontrolēti veicina prostitūciju un cilvēku tirdzniecību Latvijā, par ko liecina Valsts policijas rīcība 16. jūnijā nekavējoties bloķējot «Marta» sociālās kampaņas «Nopērc meiteni – Izglāb valsti!» interneta vietni www.meitenes24.lv un ierosinot administratīvo lietu pret centru par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu. Kampaņas organizētājiem pieprasīts ierasties policijā un sniegt paskaidrojumus.

Centrs uzskata, ka vismaz 19 digitālo bordeļu, kuros atklāti tiek piedāvāti seksuālie pakalpojumi, uzturētāji pēc būtības ir personas, kas veicina prostitūciju un pārkāpj «Prostitūciju ierobežošanas noteikumu» 12. punktu, kas paredz, ka ir aizliegta jebkura trešās personas darbība, kas veicina prostitūciju.

Biedrība gatavo pārsūdzību iesniegšanai Valsts policijā par pieņemto lēmumu atteikt uzsākt administratīvo lietvedību lietā par digitālajiem bordeļiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv