VSAA pensiju atmaksa varētu izmaksāt ap 129 000 latu

Apollo
0 komentāru

Satversmes tiesa (ST) lēmusi, ka valstij pensionāriem jāatmaksā ieturētā pensiju daļa. Lai nodrošinātu ST sprieduma izpildi, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) būs nepieciešami gan papildus finanšu, gan arī cilvēku darba resursi. Aģentūrai ST sprieduma izpilde varētu izmaksāt ap 129 tūkstošiem latu.

VSAA pensiju atmaksa varētu izmaksāt ap 129 000 latu

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Kā portālam «Apollo» norādīja VSAA pārstāve Edīte Olupe, aģentūrai jāsagatavo un jāpārbauda maksājumu saraksti, jāsagatavo un jāizsniedz paziņojumi par ieturēto ienākuma nodokli, kā arī jākonsultē pensionāri un pēc viņu pieprasījuma jāsagatavo izziņas par atmaksātajām summām.

VSAA pārstāve skaidroja, ka nepieciešama arī programmatūras izstrāde, un lai to nodrošinātu, aģentūrai ir nepieciešams papildu finansējums. Plānotie izdevumi programmatūras izstrādei ir 12 tūkstoši latu. Savukārt 116,5 tūkstoši latu nepieciešami VSAA personāla papildu darba apmaksai.

Tāpat jānodrošina arī iesniegumu un lēmumu pieņemšana par pensiju nesaņemtās daļas izmaksu mirušo pensionāru radiniekiem vai mantiniekiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv