VUGD izplata brīdinājumu un rekomendācijas, kas jāievēro tuvākajās dienās

Apollo
13 komentāri

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), pamatojoties uz Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra brīdinājumu par karstumu tuvākajās divās dienās, arī izplatījis brīdinājumu un rekomendācijas iedzīvotājiem.

VUGD izplata brīdinājumu un rekomendācijas, kas jāievēro tuvākajās dienās

Foto: Waleed Alzuhair, CC BY-NC-SA 2.0

Sinoptiķu prognozi lasi ŠEIT.

VUGD operatīvais dežurants Agris Šūmanis norāda, ka iedzīvotājiem būtu jāievēro vairākas rekomendācijas: ilgstoši neatrasties saulē, neveikt fizisku slodzi saulē, kā arī karstās, nevēdinātās telpās; izdzert vismaz vienu līdz divus litrus ūdens dienā; pārkarsušiem strauji neiet peldēties aukstā ūdenī.

Pārkaršanas vai karstuma dūriena pazīmes ir: galvas sāpes, slikta dūša, vemšana, ātrs pulss, apziņas traucējumi (pat līdz bezsamaņai), paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Pārkaršanas vai karstuma dūriena gadījumā cietušajiem sniegt šādu palīdzību: novietot viņu guļus ar paceltu galvgali vēsā un labi vēdinātā telpā; apģērbt cietušo; dot viņam dzert nelieliem malkiem vēsu, nedaudz sālītu ūdeni (ne mazāk par vienu litru); likt uz cietušā galvas, kakla krūtīm un padusēm mitras, vēsas kompreses; apšļakstīt cietušo ar vēsu ūdeni.

Ja cietušā stāvoklis neuzlabojas, VUGD izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību – 113 vai 112.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv