VUGD: Nelaimes vietā atsākti meklēšanas darbi Papildināts Attēlu galerija

Apollo
40 komentāri

Svētdien pēc plkst.13 nelaimes vietā sāk strādāt hidrauliskā demolēšanas ierīce, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtā informācija. Savukārt pēc plkst.16 notikuma vietā atsākta bojāgājušo meklēšanas darbi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele, patlaban ir saņemti ģeometriskā stāvokļa kontroles mērījumu dati, kas liecina, ka sabrukušā veikala atlikušajās konstrukcijās nav novērojamas svārstības, tāpēc nolemts sākt nedrošo konstrukciju demontāžu, izmantojot demontāžas ekskavatoru jeb tā saukto «grauzēju».

Pēc konstrukciju demontāžas glābēji varēs turpināt darbu vietā, kas vēl nav pārbaudīta, meklējot gruvešos bojā gājušos.

Traģēdijas vietā joprojām ir simtiem cilvēku, kuri piemin bojā gājušos.

Kā ziņots, glābšanas darbi Zolitūdē turpinās ceturto dienu. Lielveikala «Maxima» griesti iebruka 21.novembra vakarā, aprokot desmitiem cilvēku. Aptuveni stundu pēc pirmā nogruvuma sekojis otrs, kas apbēra arī ugunsdzēsējus, kuri bija sākuši glābšanas darbus. Bojā gāja trīs glābēji, vairāki nokļuva slimnīcā.

Drupās joprojām, iespējams, atrodas kāda bojāgājušā mirstīgās atliekas. Bīstamības dēļ sestdien darbi uz laiku tika pārtraukti, jo glābšanas darbu laikā ēkas jumta konstrukcijas iebruka trešo reizi.

Drošības apsvērumu dēļ nolemts ēku pakāpeniski nojaukt, veicot kontrolētus nogruvumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv