VUGD pārbaudīs trauksmes sirēnas

Apollo
8 komentāri

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien, 6.decembrī pārbaudīs trauksmes sirēnas.

VUGD pārbaudīs trauksmes sirēnas

Foto: Mārtiņš Plūme/LETA

Kā informē dienestā, plkst.10 uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas ar mērķi pārbaudīt civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārību un tās darbību, kā arī konstatēt bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un tā centrālā vadības pults darbībā.

Ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par «Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtību» trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi (iedarbinot trauksmes sirēnas uz trim minūtēm) veic ne retāk kā divas reizes gadā (maijā un novembrī). Par trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi (ar trauksmes sirēnu iedarbināšanu) iedzīvotājus informē plašsaziņas līdzekļos trīs dienas pirms un nekavējoties pēc trauksmes sirēnu ieslēgšanas, sniedzot informāciju iedzīvotājiem par to, ka notiek trauksmes sirēnu gatavības pārbaude.

Šī pārbaude bija plānota 22. novembrī, bet tika atcelta sakarā ar traģēdiju Zolitūdē, ņemot vērā tā brīža situāciju, ka trauksmes sirēnas varētu izraisīt iedzīvotājos vēl lielāku satraukumu un pat paniku.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv