Vulkāna iedvesmotās formas Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Apkārtējā vide ir pastāvīgs iedvesmas avots arhitektiem, un tas ļauj piešķirt jaunceltnēm visdažādākās formas. Šodien mēs pastāstīsim par diviem nekustamā īpašuma objektiem, kuru radītājus iedvesmojuši ... vulkāni.

Pirmais projekts ir Nolas pilsētiņā (Itālija) uzbūvētais tirdzniecības centrs «Vulcano Buono». Tā līdzību ar netālu atrodošos slaveno Vezuvu uzsver konusveidīgā forma. Tieši 150 metru augstajā tirdzniecības centra «krāterī» izvietots teātris zem klajas debess un atpūtas zonas. Turpretī visas tirdzniecības telpas apslēptas «kalna» sienās, un tā nogāzēs iestādīts vairāk kā 25000 dažādu augu. Projekta kopējā platība ir 450000 m2. Tieši zem tirdzniecības telpām iedalītā platība veido 150000 m2. «Vulcano Buono» vēl ir arī kinozāle ar 2000 sēdvietām, viesnīca, restorāni... Tā autostāvvieta spējīga vienlaikus uzņemt 7000 vieglo automašīnu.

Bet, lūk, arhitekti no Pekinas kompānijas «MAD Architects» neaprobežojās ar vienu vienīgu vulkānu. Taičžunas pilsētā (Taivana) rīkotajā jaunā lietišķā centra arhitektūras konkursā uzvarēja viņu priekšlikums par uzreiz vesela ēku kompleksa celtniecību, kas pēc savas formas atgādinātu vulkāna krāterus. Celtņu maksimālais augstums nedrīkstēs pārsniegt 85 metrus. Arhitekti ir pārliecināti, ka viņu izvēlētā ēku forma ļaus radīt vislabvēlīgākos apstākļus ēku dabiskajai ventilācijai un apgaismošanai. Tiek solīts, ka kompleksa būvniecībā tiks izmantotas jaunās tehnoloģijas: sienas no iekšpuses būs rievotas, kas ļaus ietaupīt elektroenerģiju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. novembris

Vārda dienas

Andīna, AndaVigilijs, Vigita, Vigo, Viģīlija, Vīga, Vīgants, Vīgo, Vigilija, Vigija, Andina, Andīne, Nanda, Viga, Vigars, Vigda, Vigelijs, Vigeta, Andija

Valūtu kursi

20.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv