«WinFS» failu sistēmas iznākšana atkal atlikta

Apollo
0 komentāru

«Microsoft» pārstāvji ir paziņojuši, ka nākamās paaudzes failu sistēmas «WinFS» iznākšana aizkavēsies vēl vairāk, kā tika domāts līdz šim.

Pagājušajā nedēļā «Microsoft» «Windows» serveru nodaļas vecākais viceprezidents Bobs Muglia preses konferencē oficiāli paziņoja, ka «WinFS» failu sistēma tomēr netiks iekļauta «Longhorn» servera komplektācijā. Tas nozīmē, ka tā labākajā gadījumā iznāks 2008. gadā. Nav gan arī izslēgts, ka «WinFS» nonāks līdz lietotājiem tikai nākamajā gadu desmitā, reizē ar «Longhorn» pēcteci, operētājsistēmu «Blackcomb».

Jāatgādina, ka šī nav pirmā reize, kad tiek atlikta «WinFS» debija. Sākotnēji tika plānots, ka tā ietilps topošajā «Microsoft» operētājsistēmā «Longhorn», kurai jāiznāks 2006. gadā, taču šī gada aprīlī «Microsoft» tomēr izlēma to izlaist jau pēc operētājsistēmas iznākšanas, nevēloties lieki aizkavēt «Longhorn» debiju. Augustā parādījās informācija, ka «WinFS« iznākšot kaut kad pirms «Longhorn» servera versijas parādīšanās, taču šīs ziņas oktobra nogalē atspēkoja Stīvs Balmers, paziņojot, ka «WinFS» iznākšot 2007. gadā reizē ar «Longhorn» servera versiju un būšot pieejams kā bezmaksas papildinājums «Longhorn» galddatoru versijai.

Taču tagad, acīmredzot, «Microsoft» pārstāvji ir sapratuši, ka arī šis termiņš nav reāls, un «WinFS» iznākšanas laiks tiek atbīdīts vēl tālākā nākotnē. Kā atzīst Muglia, «Microsoft» savulaik ir pieļāvuši kļūdu, sākot runāt par «WinFS» vēl pirms kompānijas speciālisti bija īsti aptvēruši kā tad šī failu sistēma tiks veidota un cik tās veidošana būs komplicēta. Protams, ieceres ir visnotaļ revolucionāras un ne kompānijas pārstāvji, ne industrijas eksperti nešaubās, ka tas būs liels solis uz priekšu failu sistēmu evolūcijā - taču regulārā šī produkta atlikšana tomēr par labu «Microsoft» tēlam nenāk. Pie tam jāpiezīmē, ka šis ne tuvu nav vienīgais «Microsoft» produkts, kura iznākšana tiek regulāri atlikta...

«WinFS» failu sistēmas iznākšana atkal atlikta

Foto: sourceforge.net

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv