«YouTube» izveido savu simfonisko orķestri

Apollo
0 komentāru

Interneta serviss «YouTube» pabeidzis dalībnieku atlasi savam simfoniskajam orķestrim. «YouTube» orķestrī spēlēs 90 mūziķi no 30 pasaules valstīm, ieskaitot Latviju, ziņo «AFP».

«YouTube» izveido savu simfonisko orķestri

Foto: YouTube

Lai iekļūtu neparastajā orķestrī, mūziķiem no visas pasaules bija iespēja piedalīties konkursā — līdz 28. janvārim bija jāizvieto «YouTube» video, kurā ierakstīta jebkura klasiskā mūzikas instrumenta partija piecas minūtes ilgam, īpaši šim konkursam sacerētam komponista Tana Duna skaņdarbam.

Konkursā bija pieteikušies vairāk nekā trīs tūkstoši mūziķu, no kuriem sākotnēji tika atlasīti 200 finālisti. Sākotnējo atlasi veica profesionāli mūziķi no Londonas, Sanfrancisko, Honkongas, Berlīnes un Ņujorkas simfoniskajiem un filharmonijas orķestriem. 90 uzvarētājus, kas spēlēs «YouTube» simfoniskajā orķestrī, izvēlējās, rīkojot balsojumu «YouTube».

«YouTube» orķestrī spēlēs arī Liepājas simfoniskā orķestra fagotists/kontrafagotists Anrijs Ivanovskis.

Aprīlī orķestris piedalīsies trīs dienu meistarklasēs, pēc kurām konkursa uzvarētājus gaida galvenā balva — uzstāšanās Kārnegiholā 15. aprīlī. Diriģents būs Maikls Tilsons no Sanfrancisko simfoniskā orķestra.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv