Zalāna prioritāte 2012. gadā — pieejami pašvaldību pakalpojumi

Apollo
0 komentāru

Īstenojot reformas valsts pārvaldes iestādēs, jānodrošina mūsdienīga, iedzīvotājiem un uzņēmējiem ērta piekļuve valsts pakalpojumiem. Tāda ir reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna (TP) prioritāte nākamajam gadam, portālu «Apollo» informēja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā.

Edgars Zalāns

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Jābeidz dzenāt cilvēkus no vienas iestādes uz otru, pieprasot neskaitāmas izziņas. Izmantojot informāciju tehnoloģiju iespējas un reformējot valsts pārvaldes iestādes, jānodrošina ikvienam iespēja ērti saņemt jebkuru pakalpojumu. Vienas pieturas aģentūru izveidošana ir būtisks solis uz to, lai valsts pārvalde kļūtu sabiedrībai atvērta un efektīva,» norāda ministrs.

Jau tagad ir sācies darbs pie vienas pieturas aģentūru izveides, apkopojot informāciju par valsts iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem un izvērtējot citu valstu pieredzi. Līdz nākamā gada 15. janvārim visām nozaru ministrijām jāsniedz informācija par padotības iestāžu reģionālām struktūrvienībām un to sniegtajiem pakalpojumiem.

Balstoties uz šo informāciju, tiks sagatavoti konkrēti priekšlikumi, kā koncentrēt valsts pakalpojumu sniegšanu reģionos. Patlaban viena noteikta pakalpojuma saņemšanai iedzīvotāji un uzņēmēji ir spiesti apmeklēt vairākas iestādes, kas bieži viens neatrodas vienas pašvaldības teritorijā. Turklāt atsevišķu pašvaldību pakalpojumu saņemšanai nepieciešamas valsts iestāžu izsniegtas izziņas.

Vienas pieturas aģentūras principu sākotnēji piedāvāts ieviest 29 nacionālas nozīmes attīstības centros — astoņās republikas pilsētās un reģionālas nozīmes attīstības centros — 21 novada pilsētā, kur iedzīvotājiem būs iespējams saņemt valsts un pašvaldību sniegtos pakalpojumus gan elektroniski, gan klātienē.

Sadarbībā ar sociālajiem partneriem — Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Universitāti — nākamā gada laikā plānots izveidot vairākus pilotprojektus pašvaldībās, lai pēc tam vienas pieturas aģentūru principu varētu ieviest citās pilsētās un novados.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv