Zāļu tirgus un Jāņu ielīgošana Doma laukumā

Apollo
1 komentārs

Zāļu tirgus Doma laukumā   21. jūnijā sākas jau no 9.00 rītā ar varenu andeli, dziesmām, dejām un jautru meņģēšanos. Jāņu tēva pienākumi uzticēti asprātīgajam Valteram Krauzem. Zāļu tirgū savu produkciju piedāvās 300 amatnieki, Jāņu zāļu, siera, maizes, zemeņu, zivju un gaļas tirgotāji. Tirgus aicinās nobaudīt Latvijas  gardumus, apskatīt un iegādāt latviskus amata meistaru darinājumus, rosinās vaiņagus pīt un  Līgo dziesmas dziedāt. 

Zāļu tirgus un Jāņu ielīgošana Doma laukumā

Foto: Publicitātes foto

Jāņus ielīgo arī Rīgas priekšpilsētās.  Iļģuciemā ielīgo Jāņus ar folkloras kopu Budēļi jau 20. jūnijā no 17.00 , izzinot Jāņu vainagu vīšanas noslēpumus un klausoties Jāņu   dziesmās.  Vecmilgrāvī ar dziesmām, dejām un rotaļām 21. jūnijā Ielīgošana  jaunās kultūras pils Ziemeļblāzma parkā. No 18.00 līdz 21.00 Ziemeļblāzmā folkloras kopas, deju kolektīvi un Rīgas pantomīma aicinās uz īpašu vasaras saulgriežu svētku programmu.Jāņu mātes lomā būs aktrise Kristīne Klētrniece. Ielīgošana Imantā 21. jūnijā no 18.00. Vasarassvētku skaistākajās latviešu tradīcijās  iejusties ikvienam Imantā palīdzēs  deju kolektīvi,  folkloras kopas, kori, kā arī Iveta un Vidvuds Medeņi un vokālā grupa Harmonija Rīgai. Zaļumballē spēlēs Lauku muzikanti.

Un tomēr, Rīgā Jāņi sākas ar Zāļu tirgu, lai katram ir ko aizvest uz ciemiem  Jāņu mātei un tēvam, un  pašu Jāņabērnus godos uzcienāt.  Pirms saimniece galdā ceļ pīrāgus, gādā putoto alu un sieru, saimnieks uz Zāļu tirgu ved lauku labumus, dancotāji kārtojas deju virtenēs, pulcējas dziedātāji koros un  muzikanti. Tur krāsainai Latgales keramikai glazūra podiem un svečturiem zeltaina kā medus un zila kā debess. Zāļu tirgus smaržo pēc vasaras un Jāņu siera, vadot laiku ar dejām, dziesmām un priecīgu kopā būšanu.

Svētku pasākumos ieeja bez maksas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv