Zatlera piedāvājums: Saeimu atlaiž 2/3 no pēdējās vēlēšanās balsojušajiem

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers trešdien nācis klajā ar piedāvājumu, kādas izmaiņas būtu jāveic Satversmē par tautas tiesībām atlaist Saeimu. Prezidenta nosauktajā kompromisa variantā noteikts, ka parlamentu varētu atlaist divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsojušajiem vēlētājiem.

Valsts prezidents Valdis Zatlers

Foto: Apollo, R.Oliņš

«Šis kompromiss [kvorums] ir grūti sasniedzams, bet tajā pašā laikā reāls,» trešdien Rīgas pilī žurnālistiem teica prezidents. Viņš norādīja, ka bija gan partijas, kuras vēlējās, ka Saeimu var atlaist puse balsstiesīgo, gan tādas, kas piedāvāja, ka parlamentu var atlaist 50% no iepriekšējās vēlēšanās balsojušajiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka iedzīvotāji parlamentu nevar atlaist gadu pirms un gadu pēc Saeimas vēlēšanām un sešus mēnešus pirms Valsts prezidenta termiņa amatā beigām — lai nerastos situācija, kad valstij nav ne prezidenta, ne Saeimas.

Grozījumi arī paredz, ka piecos gadījumos parlamentu var atlaist Valsts prezidents. Piektais no šiem nosacījumiem iepriekš nav bijis apspriests. Tas paredz, ka prezidents var atlaist parlamentu, «ja tas nepieciešams, lai Saeima saņemtu tiešu tautas atbalstu īpaši svarīgā jautājumā. Pirms šāda lēmuma pieņemšanas Valsts prezidentam jākonsultējas ar Saeimas priekšsēdētāju un Ministru prezidentu».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv