Zatlers apsveic Obamu; Riekstiņš — Klintoni

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers nosūtījis vēstuli Barakam Obamam, kas otrdien oficiāli kļūs par jauno Amerikas Savienoto Valstu prezidentu, portālu «Apollo» informēja Prezidenta preses centra vadītājas vietniece Elīna Lazdāne.

Valdis Zatlers

Valdis Zatlers

Foto: AFI

Vēstulē Zatlers uzsver, ka augstu vērtē intensīvo dialogu, īpašās attiecības un konstruktīvo sadarbību starp Latviju un ASV. Tāpat Latvijas prezidents pauž pārliecību, ka abu valstu auglīgā sadarbība nostiprināsies.

Zatlers vēstulē arī izsaka pateicību par Obamas un viņa pārstāvētās Demokrātu partijas atbalstu ASV Senāta rezolūcijai, kurā uzsvērta Latvijas gadu desmitiem ilgās padomju okupācijas nelikumība.

Savukārt Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) saistībā ar stāšanos amatā nosūtījis apsveikuma vēstuli jaunajai ASV valsts sekretārei (ārlietu ministrei) Hilarijai Klintonei, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijā.

Vēstulē Riekstiņš norāda, ka Latviju un ASV vieno īpašas un ciešas attiecības, kopīgi veicinot un stiprinot demokrātijas nozīmi pasaulē. «Mēs esam lepni būt par ASV sabiedrotajiem un arī turpmāk palīdzēsim nodot savu pieredzi tām valstīm, kuras vēlēsies iestāties par demokrātijas pamatvērtībām,» uzsver Riekstiņš.

Ārlietu ministrs atzīmē, ka Latvija apliecina gatavību arī turpmāk aktīvi sadarboties gan divpusējos, gan daudzpusējos sadarbības formātos, lai tādā veidā vēl vairāk stiprinātu Eiropas un ASV partnerattiecības. Vēstulē Riekstiņš arī izteicis uzaicinājumu Klintonei vizītē apmeklēt Latviju.

Riekstiņš nosūtījis pateicības vēstuli par sadarbību arī līdzšinējai ASV valsts sekretārei Kondolīzai Raisai, kam pateicās par aktīvo un regulāro politisko dialogu. Vēstulē ministrs jo īpaši izceļ Raisas ieguldījumu, sekmējot Latvijas pievienošanos ASV bezvīzu programmai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv