Zatlers: finanšu prasmes jāapgūst jau bērnudārzā un skolā

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers uzskata, ka pamata finanšu prasmes bērniem būtu jāapgūst jau bērnudārzā vai vēlāk skolā – līdzīgi kā lasītprasmi un rakstītprasmi, portālu «Apollo» informēja prezidenta Preses dienestā.

Zatlers: finanšu prasmes jāapgūst jau bērnudārzā un skolā

Foto: Evija Trifanova/LETA

Starptautiskajā konferencē «Privātpersonu finanšu izglītības attīstība Latvijā - ekonomiskās attīstības stūrakmensprezidents atzinis, ka ekonomiskā krīze ir pierādījusi, ka Latvijā prasme rīkoties ar savu naudu nav attīstīta.

«Šobrīd mēs esam izauguši tā, ka nauda mums patīk, bet finanšu prasmes, kā naudu pareizāk izmantot, mums nav. Ja mēs paskatāmies, cik bezatbildīgi lielākā daļa no mums ir rīkojusies ar savu naudu, tad nav nekāds brīnums, ka bezatbildīgi ar naudu ir rīkojusies arī mūsu valsts. Taču tas noved pie apburta loka – jo bezatbildīgāka valsts, jo bezatbildīgāki pilsoņi un otrādi. Šis apburtais loks ir jālauž,» teicis Zatlers.

Viņš arī aicināja vērts īpašu uzmanību uz finanšu izglītošanu skolās, tomēr atzina, ka arī pieaugušie pašlaik ir daudz atvērtāki finanšu prasmju apgūšanai un ir gatavi mācīties, kā pareizi rīkoties ar naudu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.08.2017
Ienākt apollo.lv